Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLACY CORAZ CZĘŚCIEJ WYBIERAJĄ POLSAT I TVNDrukuj

Polsat (HD)
Pozycja telewizji publicznej na polskim rynku medialnym wciąż się osłabia. W lipcu oglądalność TVP1 mocno spadła – podaje Rp.pl za PAP. Jak czytamy, całodobowy udział tego kanału w rynku skurczył się do 15,07 proc. z 19,20 proc. przed rokiem. Mimo to stacja zdołała utrzymać prowadzenie w tej kategorii.

W tym czasie wzrosła jednak oglądalność największych konkurentów telewizji publicznej – stacji TVN (z 10,64 proc. do 11,98 proc.) i Polsat (z 13,15 proc. do 13,29 proc.).

Bardziej bolesna strata TVP dotyczy oglądalności w komercyjnej grupie docelowej (wśród widzów w wieku 16-49 lat). Ostatnio pierwsze miejsce w tej kategorii odebrał Jedynce Polsat.

Źródło: PAP
#1 | Prokop dnia 08.08.11 16:13
Telewizja komercyjna jaką jest Polsat musi dbać o widzów, dlatego nowe programy, show, filmy, seriale, by zachęcić do oglądania tego kanału. A telewizja publiczna raczej już się tak nie stara nie ukrywajmy... Szczególnie widać to teraz w sezonie ogórkowym

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający