Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"Dot." - nowa edukacyjna seria animowana w Polsat JimJamDrukuj

Polsat JimJam1 maja kanał Polsat JimJam rozpocznie emisję edukacyjnej serii animowanej "Dot." ("Kropka."). Serial uczy przede wszystkim zasad bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Dot (Kropka) to ciekawa świata i pełna energii ośmiolatka, która nie ustaje w poszukiwaniu niezwykłych przygód. Bohaterka nie boi się żadnych wyzwań i uwielbia rozwiązywać problemy, które często sama stawia na swojej drodze. Nieodłącznym towarzyszem Dot (Kropki) jest tablet, który wykorzystuje do nauki i odkrywania tajemnic otaczającego świata. Dziewczynka pokazuje także kreatywne zastosowania otaczających ją urządzeń – potrafi nakręcić inspirujący film wideo oraz zrobić zdjęcia do rodzinnego albumu. Zawsze pamięta też o tym, by w porę się wylogować i spędzić czas na zabawie ze znajomymi, rodzicami oraz psem! Gdy jej przyjaciel Hal przebierze się w strój rycerza, Dot (Kropka) pomoże mu znaleźć w Internecie definicję rycerskości. Następnie oboje przekonają się, że rycerskim można być także współcześnie, np. pomagając przyjaciołom.

W jednym z odcinków bohaterowie będą mieć do wykonania specjalną misję polegającą na odnalezieniu zaginionej zabawki swojego psa. Zdjęcia zrobione w przeciągu ostatnich kilku dni pozwolą ustalić charakterystyczne cechy poszukiwanego obiektu oraz to, gdzie był widziany po raz ostatni. Innym razem dziewczynka oraz Hal wybiorą się nad jezioro. Zanim pójdą popływać, Dot (Kropka) sprawdzi, co znajduje się na jego dnie. Dowie się, że w wodzie żyje przede wszystkim bardzo dużo różnych rybek i żab, a podłoże pokryte jest algami. Zafascynowana różnorodnością podwodnego świata, bohaterka założy gogle i popłynie na spotkanie z przygodą. Kto wie, może przy okazji uda jej się zrobić kilka pięknych zdjęć za pomocą wodoodpornego aparatu!

Serial uczy przede wszystkim zasad bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Bohaterka często korzysta z rodzinnego komputera, który znajduje się w kuchni – to doskonałe miejsce, gdzie Tata i Mama mogą mieć ją na oku. Ponadto dziewczynka zarówno na komputerze, jak i na tablecie ma utworzony własny profil, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ma dostęp jedynie do tych aplikacji i stron, które są dostosowane do jej wieku. Co więcej, Dot (Kropka) uwielbia spędzać czas na dworze, a technologia służy jej do tego, by odkrywać tajemnice otaczającego świata. Bohaterka zawsze stawia potrzeby przyjaciół na pierwszym miejscu. Żadna z gier czy aplikacji nie jest na tyle ekscytująca, by nie móc wcisnąć przycisku „pauza” i spędzić czasu z bliskimi. Ponadto dziewczynka uczy, że posiadane rzeczy należy traktować z szacunkiem – gadżety elektroniczne nie należą bowiem do najtańszych.

I wreszcie – Dot (Kropka) wie, kiedy należy się wylogować i jak zachować równowagę między prawdziwym życiem a wirtualną rzeczywistością. Oprócz nowych technologii ma wiele innych zainteresowań – uwielbia magiczne sztuczki, zabawy ze swoim psem oraz uczy się grać na wiolonczeli!

Najważniejszym przesłaniem bajki jest to, że technologie mogą wzbogacić nasze życie, ale nie możemy pozwolić, by je zdominowały. Seria inspiruje także dzieci do odkrywania całego wachlarza możliwości związanych z dostępem do Internetu i nowych technologii, które wykraczają znacznie poza gry komputerowe czy zabawne aplikacje.

Na serial "Dot." ("Kropka.") Polsat JimJam zaprasza w dni powszednie o 9:30, 13:20 i 16:45 oraz w weekendy od 10:00 do 11:05.
#1 | Beata dnia 21.04.17 13:37
Wygląda zachęcająco i chyba zaryzykuję i puszczę dzieciakom. No ale jako ostateczni recenzenci to wystąpią oni. Grunt, że Polsat JimJam daje spory wybór tego, co się dzieciom spodoba, a przy tym jakoś je rozwinie, a nie otępi.
#2 | Viking dnia 02.05.17 17:26
No dokładnie. Na całe szczęście są jeszcze stacje dziecięce, które można pozwolić oglądać dzieciom. Z przymrużeniem oka
Szczegóły oferty kanału POLSAT JimJam można sprawdzić w tym PROGRAMIE TV:
http://programtv....lsatjimjam

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający