Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat z wyższą perspektywą ratingu od agencji S&PDrukuj

Cyfrowy PolsatAgencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingu Grupy Cyfrowego Polsatu do pozytywnej ze stabilnej, utrzymując rating korporacyjny na poziomie BB+.

W uzasadnieniu agencja S&P podała, że podwyższenie perspektywy odzwierciedla w szczególności silne wyniki oraz istotne możliwości grupy w zakresie redukcji zadłużenia w latach 2017-2018, czego wyrazem jest m.in. planowany na 26 kwietnia wykup wysokooprocentowanych obligacji Litenite za kwotę ok. 950 mln zł.

S&P oczekuje, że dzięki silnej pozycji na polskim rynku telekomunikacyjnym i płatnej telewizji w ciągu najbliższych dwóch lat grupa będzie odnotowywała stabilne wyniki operacyjne, które przełożą się na wysoki, stabilny poziom zysku EBITDA. Jednocześnie, przy wydatkach inwestycyjnych na poziomie nieprzekraczającym 10% przychodów i spadających kosztach odsetkowych wynikających z delewarowania, Grupa będzie generowała w najbliższych latach silny strumień wolnych przepływów pieniężnych na poziomie szacowanym przez S&P na ok. 1,6 mld zł rocznie. Agencja S&P spodziewa się, że priorytetem Grupy pozostanie polityka konsekwentnego oddłużania, a wypłaty dywidendy zostaną utrzymane na umiarkowanym poziomie.

S&P widzi możliwość podniesienia ratingu Grupy do poziomu BBB- w okresie najbliższych 12 miesięcy, jeśli Grupa będzie kontynuowała realizację korzystnych wyników operacyjnych wyrażonych przynajmniej stabilnym wynikiem EBITDA, jednocześnie wykorzystując wolne przepływy pieniężne do dalszego obniżania zadłużenia. Z kolei wycofanie pozytywnej perspektywy ratingu wynikać mogłoby z pogorszenia wyników operacyjnych w efekcie ostrzejszej niż aktualnie zakładana sytuacji konkurencyjnej, co przekładałoby się na wolniejsze tempo oddłużania Grupy.

Rating nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
#1 | Puncher dnia 21.04.17 22:58
BB+ to może nie wysoki współczynnik Polsatu, ale S&P zapowiedzieli, że wzrośnie jeśli trend Polsatu będzie kontynuowany. To raczej się tak stanie bo CP od lat jest stabilną firmą na rynku ze stałymi zyskami. Potężne inwestycje niestety obniżają współczynniki, bo rośnie dług firmy, ale z drugiej zaś strony Polsat te inwestycje przemyślał i dzisiaj jest jedną z najlepszych firm w polskiej gospodarce.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający