Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Agencja Moody's Investors Service podwyższyła perspektywę ratingu dla Grupy Cyfrowego PolsatuDrukuj

Cyfrowy Polsat8 sierpnia 2017 r. agencja ratingowa Moody’s Investors Service podwyższyła perspektywę ratingu korporacyjnego Grupy Cyfrowego Polsatu do pozytywnej ze stabilnej, utrzymując jednocześnie rating na poziomie Ba2.

W uzasadnieniu agencja Moody’s podała, że podwyższenie perspektywy ratingu związane jest w szczególności z poprawą wskaźników zadłużenia Grupy oraz silnym strumieniem przypływów pieniężnych, dzięki któremu w ciągu ostatniego roku aktywnie redukowała zadłużenie. Pozytywna perspektywa ratingu odzwierciedla oczekiwania Moody’s w zakresie dalszego obniżania zadłużenia Grupy i konsekwentnej poprawy wskaźników zadłużenia przez kolejne dwa lata, jak również zakłada brak istotnych zmian w polityce dywidendowej oraz polityce redukcji zadłużenia.

Moody’s widzi możliwość podniesienia ratingu Grupy w przypadku osiągnięcia wyznaczonych przez Moody’s progów dla wybranych wskaźników zadłużenia. Negatywną presję na ocenę ratingową mogłoby wywrzeć znaczne pogorszenie wyników operacyjnych Grupy bądź jej płynności, jak również wzrost poziomu zadłużenia.

Rating nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
#1 | Sajmon dnia 11.08.17 16:39
Wyniki polsatu od lat stabilne, przemyślana strategia inwestycyjna i bogactwo usług dla klientów to klucz do sukcesu i specjalnie mnie nie dziwi wzrost rekomendacji giełdowych. Co ważne wydał je MOODY`s.
#2 | Janek dnia 14.08.17 23:10
Na giełdzie to się nie znam i nic mi to nie mówi. Choć spodziewam się, że wyniki CP muszą być ok. W końcu klientów mają najwięcej z operatorów TV. No i mają jeszcze tego plusa, że mogą oferować sporo dodatkowych usług typu internet, telefon itp.
#3 | Przemek dnia 18.08.17 13:22
Też się nie znam na giełdzie i na innych rekomendacjach, ale jak daje je taka firma to znaczy, że wszystko jest oki.
Zresztą patrząc na rynek chyba nie należało się czegoś innego spodziewać - to jedna z lepiej prowadzonych platform cyfrowych w Polsce.
#4 | Alan dnia 28.08.17 15:26
Jak dużo tej marce dało połączenie z Polkomtelem, to chyba tylko akcjonariusze wiedzą. Oferta niesamowicie się wzmocniła, a dzięki dobremu operatorowi można robić taki dobry program jak smart dom, który przyciąga bardzo dużo klientów.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający