Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"Dzień Zabawy 2017" z Nickelodeon i Cyfrowym Polsatem (wideo)Drukuj

Cyfrowy Polsat26 sierpnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji "Dzień Zabawy 2017". W tym roku wspólna zabawa potrwa od 10:00 do 17:00, a na uczestników czeka wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, na które zapraszają Nickelodeon i Cyfrowy Polsat.

W tym czasie Nickelodeon na 4 godziny wyłączy nadawanie programu i wyciszy swoją stronę internetową, by zachęcić młodych widzów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dzieci spróbują swoich sił w 5 Strefach Aktywności: Strefie Refleksu, Siły, Równowagi, Logicznego Myślenia i Precyzji. Za wykonanie zadań w każdej ze stref otrzymają pieczątki, które na koniec będą mogły wymienić na nagrodę.

• STREFA REFLEKSU
Poza refleksomierzem, wymagającym szybkiego reagowania na zapalające się na planszy lampki, na uczestników czeka Knoocker - interaktywne urządzenie z pogranicza wirtualnej rzeczywistości. Na dużym ekranie wyświetlają się grafiki, w które należy trafić, rzucając specjalnymi piłkami. Zarówno w przypadku refleksomierza, jak i Knoockera liczy się przede wszystkim czas reakcji.

• STREFA SIŁY
Ścianka wspinaczkowa oraz specjalna dmuchana bieżnia sprawdzą siłę i wytrzymałość uczestników imprezy. Zabawa na bieżni polega na ściganiu się dwóch osób przywiązanych do dmuchańca za pomocą specjalnej uprzęży i liny bungee, która napręża się i utrudnia zadanie. Im dalej na torze znajdują się zawodnicy, tym silniej lina ciągnie ich w stronę linii startu. W biegu mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

• STREFA RÓWNOWAGI
Nie może zabraknąć zadań, które rozwiną u dzieci poczucie równowagi. W tym celu wykorzystany zostanie symulator surfingu, na którym dzieci poczują się jak na prawdziwej fali. Dodatkowo uczestnicy, asekurowani przez profesjonalistów, spróbują przejść po linie rozpiętej nad ziemią.

• STREFA LOGICZNEGO MYŚLENIA
W ramach treningu szarych komórek dzieci zostaną zaproszone do dużego, pneumatycznego labiryntu, w którym czekają animatorzy z zagadkami logicznymi. Na końcu trasy na uczestników czeka kolorowa puzzlościanka, składająca się z 9 dużych sześcianów.

• STREFA PRECYZJI
W tej strefie odbędzie się rzut piłeczkami do celu oraz przygotowana zostanie pneumatyczna tarcza do strzałek. Niektóre z zadań wymagają pracy w parach, co dodatkowo uczy współdziałania.MINIMARATON
Minimaraton odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: 300 m dla dzieci poniżej 7 roku życia, 600 m dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 900 m dla dzieci w wieku 10-12 lat. Przed rozpoczęciem biegu zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiet startowy. W zeszłym roku w minimaratonie wzięło udział łącznie 2100 dzieci. Zapisy na minimaraton prowadzone są na stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/dzienzabawy2017/


Po zakończeniu sportowych zmagań, o godz. 15:00 na scenie pojawi się popularna piosenkarka Margaret. Utwory "Thank You Very Much", "Start a Fire" czy "Elephant" przyniosły artystce sławę zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zdobywczyni pierwszych miejsc list przebojów zachęci publiczność do wspólnej zabawy i porwie uczestników "Dnia Zabawy" do tańca.

Poza opisanymi atrakcjami Samo Centrum Wszechświata zorganizowało masę zajęć, które kierowane są zarówno do dzieci, jak i rodziców. Na najmłodszych czekają baseny sensoryczne, zajęcia matematyczne, gordonki i robotyka. Starszaki wezmą udział w zajęciach capoeiry, hip-hopu, zumby i soukous. Dodatkowo specjalnie dla mam odbędą się treningi fitnessu oraz jogi z dziećmi. Na wydarzeniu zjawi się również topowa blogerka "Matka Prawnik" oraz położna ze Szkoły Rodzenia SCW, które chętnie udzielą profesjonalnych porad.

Natomiast w strefie beauty stylista fryzur i doradca wizerunkowy, Marek Bryczyński, poprowadzi indywidualne konsultacje.

To jeszcze nie wszystko. Na wydarzeniu pojawi się również Strefa Nick Jr., Strefa Cyfrowego Polsatu, Strefa WOPR z nauką udzielania pierwszej pomocy, Piłeczkowy Wulkan, Strefa Relaksu, Strefya Nauki Jazdy na Rolkach i Longboardzie oraz wiele innych atrakcji. Tegoroczny program wydarzenia z całą pewnością zachęci dzieci i rodziców do zabawy na świeżym powietrzu.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Patronami mediowymi wydarzenia są: Czasdzieci.pl, Miastodzieci.pl, MamaDu.pl oraz Radio WAWA.
#1 | Jadwiga dnia 25.08.17 12:32
Ciekawa inicjatywa. To fajnie, jak telewizja wychodzi do ludzi, i to z zupełnie nietelewizyjnymi działaniami. Na pewno będziemy na tej imprezie Nick i CP z dzieciakami.
#2 | Jovi dnia 26.08.17 16:32
Fajna sprawa, że Polsat wspiera takie imprezy plenerowe, zwłaszcza, że ma doświadczenie z imprez na polskim wybrzeżu. Ta akurat jest skierowana dla dzieciaków i to dla nich świetna okazja na zabawę na koniec wakacji.
#3 | Mirek dnia 27.08.17 12:07
Fajne są takie eventy Uśmiech Gdybym miał bliżej na pewno bym się zjawił. A tak to zostaje mi liczyć na to, że kiedyś Polsat zorganizuje coś podobnego bliżej mojego miasta Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający