Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat wakacyjnym liderem oglądalnościDrukuj

Polsat (HD)Telewizja Polsat liderem wakacyjnej widowni. W lipcu i sierpniu bieżącego roku stacja była bezkonkurencyjna, wygrywając w obu grupach audytoryjnych.

Polsat jest najchętniej oglądaną telewizją w czasie wakacji nieprzerwanie od 2014 roku. Tegoroczne letnie miesiące również może zaliczyć do bardzo udanych. Stacja wygrała z konkurencją w obu grupach audytoryjnych. W grupie 4+ Polsat osiągnął udziały w rynku na poziomie 10,2% i wyprzedził kolejno TVN 8,9%, TVP1 8,3% i TVP2 6,4%. Wśród widzów w przedziale 16-49 również nie miał sobie równych notując 11,5% udziałów, przy 11,1% TVN-u, oraz 5,5% TVP2 i 5,2% TVP1.

Na bardzo dobry wakacyjny wynik Polsatu największy wpływ miała oferta rozrywkowa oraz transmisje z Lotto Eurovolley Poland 2017 czyli Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Największą widownię zgromadziły mecze Polaków z Serbią (3 mln), Estonią (3 mln), Słowenią (2,9 mln) i Finlandią (2,5 mln). 2,5 miliona widzów oglądało lipcowy XXIII Festiwal Kabaretu w Koszalinie i Świętokrzyską Galę Kabaretową, którą stacja pokazała 25 sierpnia. Dużą widownię na antenie Polsatu zgromadziły również koncerty. Ponad 2,7 miliona widzów obejrzało Festiwal Weselnych Przebojów z Mrągowa (18 sierpnia), 2,1 miliona Disco Hit Festival Kobylnica 2017 (7 lipca), a 1,9 miliona koncert "Przebój lata RMF FM i Polsatu" – 27 sierpnia br.

Dane: Nielsen Audience Measurement za Telewizją Polsat
#1 | Karl-Heinz dnia 04.09.17 15:33
W Polsacie to jest w zasadzie dla każdego coś ciekawego. Ostatnio przede wszystkim rządzą mecze - siatkówka i nożna, więc to robi zdecydowanie lepszą oglądalność niż u konkurencji. A przecież są jeszcze kabarety, filmy seriale itd. I to też w Polsacie ma dużą oglądalność, a w niektórych razach to i największą!
#2 | Brok dnia 04.09.17 17:33
Wakacje bez dwóch zdań należały do Polsatu, bo praktycznie każdy weekend obfitował w wiele imprez plenerowych, a także wydarzeń sportowych.
#3 | Robert dnia 05.09.17 11:46
Jak tak analizuje wakacje to faktycznie większość czasu spędziłem przed Polsatem. Sport, muzyka, programy wakacyjne - dla mnie Polsat miał najlepsze.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający