Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat ma nowy transponder na satelicie Eutelsat Hot Bird 13EDrukuj

Cyfrowy PolsatGrupa Cyfrowy Polsat podpisała dzisiaj wieloletni kontrakt z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) na wynajem kilku transponderów satelitarnych. Umowa przewiduje przedłużenie dotychczasowej dzierżawy i zwiększenie pojemności na pozycji Hot Bird 13E.

Kontrakt ten, dotyczący najpopularniejszej w Polsce pozycji dla przekazu wideo, to kontynuacja współpracy rozpoczętej 25 lat temu wraz z uruchomieniem Polsatu, pierwszego polskiego kanału komercyjnego nadawanego z satelitów Eutelsatu.

Zawarta umowa przewiduje zwiększenie dotychczas dzierżawionej pojemności na Hot Bird o 33 MHz, na potrzeby Cyfrowego Polsatu. Nowa pojemność zostanie wykorzystana w celu rozwoju usług cyfrowych i poprawy jakości obrazu kanałów TV.
Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o. powiedział: "Jako wiodąca polska grupa medialna i największy operator płatnej telewizji zawsze stawialiśmy jakość usług wśród naszych priorytetów, a ich ciągły rozwój wśród głównych założeń naszej strategii biznesowej. Nowa pojemność satelitarna i wieloletnia współpraca z zaufanym partnerem zapewniają nam stabilną sytuację i dają duże poczucie komfortu w tych dwóch obszarach."
Michel Azibert, zastępca prezesa i dyrektor handlowy Eutelsatu powiedział: "Uruchomienie Polsatu 25 lat temu na satelicie Eutelsatu dało początek rynkowi telewizji wielokanałowej. Przez lata rynek ten przekształcił się w dynamiczny i innowacyjny biznes oferujący widzom liczne korzyści, takie jak wysoka jakość obrazu, nieograniczony wybór i różnorodność treści. Dla Cyfrowego Polsatu stał się motorem do rozwoju i stworzenia jednej z największych platform płatnej telewizji w Europie. Z dumą przypieczętujemy naszą dalszą współpracę. Zawarta dziś umowa podkreśla pozycję satelitów Hot Bird jako lidera w Europie i wiodącej platformy dla nadawania ponad 200 kanałów TV w języku polskim."
#7 | mikun8 dnia 07.09.17 18:52
@Arek to że te transpondery należą do NC+ to wiem dlatego piszę by teraz Polsat zrezygnował tych fatalnych tp.i uruchomił swoje przekazy tych programów ......Uśmiech
#8 | Karlos dnia 10.09.17 19:25
Co do kanału 4K to raczej polsat nie będzie na razie myślał, ale z pewnością wykorzysta nowe miejsca na satelicie na nowe programy.
#9 | Jacek dnia 20.09.17 16:17
Spoko działanie Cyfrowego Polsatu. Warto to podkreślić, że poprawia co się tylko da w swojej ofercie.
#10 | kajtas dnia 25.09.17 22:17
No i supcio! Polsat jak widać nie próżnuje i się cały czas rozwija i oby tak dalej! Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. W końcu dobro klientów jest najważniejsze Pokazuje język

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający