Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

9,5 mln widzów obejrzało mecz Polska - Czarnogóra w Polsacie i Polsacie SportDrukuj

Polsat (HD)To rekord oglądalności meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do Mundialu Rosja 2018. Ostatnie, decydujące o awansie, spotkanie z Czarnogórą obejrzało na antenach Polsatu i Polsatu Sport średnio niemal 9,5 miliona widzów. Reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce wygrała 4:2 i zapewniła sobie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 miliona widzów, a 950 tysięcy śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych notując bardzo wysokie udziały – 53% w grupie 4+ i 58,4% w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59% w grupie wszystkich badanych i 64% w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 milinów widzów!

Zwycięstwo na Czarnogórą, nie przyszło łatwo. Co prawda Polacy, już po 15 minutach, dzięki trafieniom Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego prowadzili 2:0, ale Czarnogóra zdołała wyrównać po bramkach Stefana Mugosa i Zarko Tomasevica. Końcówka meczu należała jednak do naszej reprezentacji, a to za sprawą Roberta Lewandowskiego, który w 85 minucie spotkania strzelił bramkę na 3:2, a chwilę później po silnym strzale Jakuba Błaszczykowskiego, trafienie samobójcze zaliczył Filip Stojkovic.

Polska wygrała swoją grupę eliminacyjną gromadząc 25 punktów i jako 14 kraj na świecie, po 12 latach przerwy, zakwalifikowała się na przyszłoroczny Mundial. Polacy w finałach piłkarskich Mistrzostwach Świata wystąpią po raz ósmy.
#1 | Anna dnia 10.10.17 21:02
Ależ nie mogłam na tyłku usiedzieć w ostatnich minutach. Na szczęście..... mamy tego Lewego....... który sprawę załatwił. Inna rzecz, że ja nie wiem czy będę mogła w ogóle oglądać reprezentację bez duetu Gianni i Mati. To, co oni robią w tym Polsacie to jest po prostu mistrzostwo, wisienka na truskawce!
#2 | Wojtek dnia 11.10.17 10:48
No dobry mecz i dobry komentarz, szkoda że się to kończy i będziemy musieli słuchać nieśmiertelnego Uśmiech komentatora TVP.
#3 | Frantic dnia 11.10.17 20:39
Robi wrażenie - 9,5 mln widzów to znakomity wynik. Polsat pozamiatał widownię i trochę szkoda, że nie ma praw do mistrzostw, bo z pewnością stanął by na wysokości zadania.
#4 | Marek dnia 12.10.17 21:53
No tak - TVP kupiło prawa a wraz z nim Panowie "S". No ale z drugiej strony takie prawa rynku. Trzeba mieć nadzieję, że Polsat szybko wróci do komentowania spotkań i turniejów piłkarskich albo dogada się z TVP i będzie miało swoje transmisje ze swoim komentarzem.
#5 | Lancelot dnia 18.10.17 21:13
Dobry i ważny mecz, to wiadomo, że się będzie to oglądało. Poza tym Polsat to jest jednak gwarancja dobrej transmisji. Mam nadzieję, że się z publiczną dogadają i mistrzostwa świata też będą w Polsacie do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający