Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Zestawienie oglądalności wszystkich spotkań eliminacji do Mundialu w Rosji w Polsacie i Polsacie SportDrukuj

Polsat (HD)Piłka nożna to w Polsce wciąż sport numer jeden, a kibice grającej skuteczny i efektowny futbol, reprezentacji Polski nie zawodzą. 10 spotkań eliminacji do Mundialu Rosja 2018 w Polsacie i Polsacie Sport obejrzało średnio w sumie niemal 74 miliony widzów.


Największą telewizyjną widownię miał ostatni, decydujący o awansie mecz z Czarnogórą. Na obu antenach spotkanie oglądało niemal 9,5 miliona widzów. Najmniejszą zgromadził wyjazdowy mecz z Armenią – prawie 6 milionów widzów.

Wśród najlepszych wyników pod względem oglądalności spotkań eliminacji do Mundialu w Rosji znalazły się jeszcze mecze Rumunia – Polska (ponad 8,5 miliona) czy Polska – Rumunia (niemal 8 milionów). W trakcie emisji wszystkich spotkań reprezentacji Polski, Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych, a udziały obu anten często oscylowały wokół 50%, co oznacza, że mecze oglądał zazwyczaj co drugi widz oglądający w tym czasie telewizję.

Kończące się właśnie eliminacje do Mistrzostw Świata strefy UEFA, były też ogromnym sukcesem całej ekipy Polsatu Sport. Tylko przed i po meczach Polaków wyemitowanych zostało ponad 50 godzin relacji na żywo, celebrując z kibicami każdy sukces reprezentacji Polski. Mecze Polaków komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, ale pozytywny odbiór ich pracy przez kibiców, to także efekt ogromnego zaangażowania profesjonalistów i pasjonatów futbolu, jakimi są dziennikarze i eksperci Polsatu Sport. Mecze eliminacyjne z różnych perspektyw stadionów i telewizyjnego studia relacjonowali m.in. Marcin Feddek, Roman Kołtoń, Marcin Lepa, Cezary Kowalski, Tomasz Włodarczyk, Jerzy Mielewski, Dariusz Dziekanowski, Włodzimierz Lubański, Andrzej Strejlau Tomasz Łapiński, Waldemar Prusik i Andrzej Iwan.

Kanały sportowe Grupy Polsat transmitowały bezpośrednio ponad 250 spotkań z całego cyklu, prezentując najlepsze i najciekawsze mecze w 9 grupach eliminacyjnych. Między 9 a 14 listopada Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News pokażą jeszcze ostatnią odsłonę batalii o Mundial, czyli mecze barażowe, w których zagra 8 najlepszych zespołów, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca.

Poniżej zestawienie oglądalności wszystkich spotkań reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata - Rosja 2018 (anteny Polsat i Polsat Sport):


Dane: NAM/Polsat
#1 | Kocoń dnia 10.10.17 20:58
Ostatni mecz rzeczywiście wymiatał. Bardzo dobre eliminacje naszej drużyny i dobrze je Polsat pokazywał. Duet Borek&Hajto to już powoli stał się kultowy, a jeszcze sporo meczów przed nimi.
#2 | Borek dnia 11.10.17 10:39
No każdy mecz powyżej 5 mln - jest publiczność. Szkoda, że mecze reprezentacji wracają do TVP, to już nawet nie chodzi o komentatorów, ale Polsat miał dużo czasu na studia, analizy i takie tam, a w TVP znowu spotkają się starzy eksperci, którzy już nie wiele o piłce wiedzą ...
#3 | Vitec dnia 11.10.17 20:45
Niestety za niedługo głos Szpakowskiego lub Szaranowicza, bo tylko oni zostali w TVP to coś na coś czekamy latami Smutek
Tylko Polsat potrafi transmitować i zapewnić imprezę oraz studio na światowym poziomie.
#4 | Mirek dnia 12.10.17 21:45
75 mln to budzi szacunek - Polsat dobrze się spisał.
A za niedługo - trzeba wierzyć, że Polsat dogada się z TVP i będzie transmitował mecze na swoich kanałach ze swoim komentarzem.
Trzymam kciuki ...
#5 | Górnik dnia 18.10.17 21:10
Też liczę na to że się dogadają. Obie firmy mają sobie coś wzajemnie do zaoferowania, więc bądźmy dobrej myśli. Jednak co relacja w Polsacie, to relacja w Polsacie i tam bym wolał oglądać reprezentację...

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający