Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Ewa Żarska powalczy o nagrodę Radia ZET im. Andrzeja WoyciechowskiegoDrukuj

Polsat News (HD)Ewa Żarska, reporterka Polsat News w Łodzi, została nominowana do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada br. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskiej Zachęcie.

Dziennikarka otrzymała nominację za reportaż "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać" wyemitowany 18 stycznia 2017 r. na antenie Polsat News. Jest to niewiarygodnie drastyczna historia o mężczyźnie, który przez lata opisywał w internecie, porwania, gwałty i zabójstwa kilkuletnich dziewczynek. Pomimo, że policja i prokuratura posiadały wiedzę na ten temat, mężczyzna nigdy nie został zweryfikowany przez polski wymiar sprawiedliwości. Dopiero po reportażu Ewy Żarskiej Krzysztof P. został zatrzymany na terenie Rosji a polska prokuratura wszczęła śledztwo.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Przyznawana jest autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem Kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. Po raz pierwszy została wręczona w 2005 roku. Członkowie Kapituły nie mogą nominować dziennikarzy ze swoich redakcji lub redakcji powiązanych. Zwycięzca oprócz statuetki otrzymuje też nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający