Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat odpowiada prezesowi TVP po jego wywiadzie prasowymDrukuj

Polsat (HD)Telewizja Polsat wystosowała oświadczenie, które dotyczy wypowiedzi prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego dla "Rzeczpospolitej". Komunikat Tomasza Matwiejczuka, rzecznika prasowego stacji poniżej.

"W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej SA dla dziennika »Rzeczpospolita«, niniejszym informuję, że:

1) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat nie pokazała otwarcia przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tej uroczystości. Materiał na ten temat był między innymi emitowany w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polsat »Wydarzenia« na naszym głównym kanale Polsat.

2) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat ignoruje większość ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych czy przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana »na żywo« w naszym kanale informacyjno-publicystycznym Polsat News 2.

3) Telewizja Polsat szeroko relacjonowała również wizytę Ojca Świętego w Polsce.

4) Zdecydowanie negujemy stwierdzenie Prezesa TVP, iż Polsat »zajmuje się tylko metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego«. Stwierdzenie to stoi to w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce.

W związku z powyższym apelujemy do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji."
#1 | barry dnia 21.10.17 19:08
propagandowy tvpis i gacek kurski . wszystko jasne .
#2 | Baldur dnia 22.10.17 17:39
Po co wogóle polsat polemizuje z prezesem publicznej. Przecież wiadomo, że jest posłuszny rządowi polityk i w polsacie oraz TVN-ie widzi tylko wrogów.
#3 | Jacek dnia 23.10.17 12:15
Też się dziwię tej polemice. A Polsat niech robi to co robi najlepiej - obiektywnie zdaje sprawę z tego, co się dzieje w Polsce. Tak trzymajcie, a wciąż będziecie najlepszym źródłem informacji (Wydarzenia i ogólnie Polsat News i Polsat News 2).

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający