Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Zegarek lokalizacyjny dołączył do oferty PlusaDrukuj

PlusW ofercie Plusa dostępny już jest zegarek lokalizacyjny, który może być idealnym prezentem świątecznym. Zegarek doskonale zastąpi telefon komórkowy, posiada przycisk SOS, umożliwia nasłuch tego, co się dzieje w otoczeniu dziecka, a po aktywacji usługi "Gdzie jest bliski" pozwala na lokalizowanie dziecka.

Urządzenie posiada bardzo rozbudowaną listę funkcjonalności, dzięki którym rodzice mogą mieć poczucie bezpieczeństwa pozostając w kontakcie telefonicznym ze swoim dzieckiem, a także wiedząc co się z nim dzieje i gdzie przebywa.

Zastosowania:
* telefon pozwala na wybieranie połączeń oraz ich odbieranie za pomocą jednego przycisku;
* blokowanie połączeń w określonych godzinach, na przykład w czasie lekcji;
* książka telefoniczna do 10 numerów konfigurowana z poziomu aplikacji "Gdzie Jest Bliski Plus";
* lokalizacja pozycji dziecka na mapie na podstawie położenia zegarka w oparciu o stacje GSM, GPS i WiFi z natychmiastową informacją gdzie jest dziecko;
* definiowanie stref umożliwiające określenie miejsc na mapie, których opuszczenie lub pojawienie się w nich jest sygnalizowane powiadomieniem SMS oraz w aplikacji, np. wyjście ze szkoły, powrót do domu, pojawienie się na zajęciach dodatkowych;
* przycisk SOS, którego użycie przez dziecko umożliwia natychmiastowe automatyczne powiadomienie poprzez SMS, mali lub w aplikacji wszystkich wyznaczonych osób o zagrożeniu lub potrzebie pomocy;
* opcja nasłuchu otoczenia dziecka umożliwiająca podsłuchanie co się dzieje w otoczeniu dziecka, co ono robi, czy jest bezpieczne, jak zachowuje się w szkole, czy jest na zajęciach dodatkowych itp;
* chat głosowy, czyli możliwość wysyłania i odbierania wiadomości głosowych bez potrzeby dzwonienia do dziecka;
* historia lokalizacji w jakich pojawiło się dziecko w ciągu dnia;
* automatyczne powiadomienie rodzica o zdjęciu zegarka z ręki;
* alarm dający możliwość ustawienia budzika na określoną godzinę i dni tygodnia.

Zegarek dostępny jest w podstawowych wersjach kolorystycznych

Do korzystania z części funkcjonalności zegarka konieczne jest posiadanie usługi "Gdzie Jest Bliski". Jest to nowatorskie rozwiązanie lokalizacyjno-komunikacyjne, które pozwala na lokalizowanie miejsca przebywania dziecka lub bliskiej osoby. Wystarczy jeden SMS lub kliknięcie, aby system wysłał informacje z danymi o położeniu lokalizowanej osoby, a dodatkowo wyświetlił jej pozycje na mapach cyfrowych.

Zegarek lokalizacyjny można dostać w sieci Plus w każdej telefonicznej ofercie abonamentowej i jest on dostępny jako pierwszy lub dodatkowy alternatywny telefon.
#1 | Piotr dnia 26.11.17 16:30
Zauważyłem ostatnio, że Plus bardzo mocno zainteresował się tematem dzieci - najpierw ta Squla kilka dni temu, a teraz myślenie o bezpieczeństwie najmłodszych. Ogólnie, pochwalam kierunek, a zegarek - to jest coś, czym się na pewno zainteresuję.
#2 | Koralina dnia 27.11.17 16:36
A tak, dla dzieci to warto w sumie takie rzeczy robić. Fajnie że Plus też o bezpieczeństwie tu myśli, to jest linia, po której należy się poruszać.
#3 | Zyga dnia 29.11.17 17:45
To jest jasne jak słońce, że o bezpieczeństwo dzieci dbać trzeba jak o nic innego. To się Plusowi chwali, i ja to popieram.
#4 | Lechu dnia 15.12.17 22:40
Też myślę, że nie ma co tu nawet interpolować, Plus dobrze robi, że o bezpieczeństwo dba. A przynajmniej - że daje taką możliwość. A jak to ludzie wykorzystają, to już zupełnie nie jest zależne od Plusa. Zwykły nóż kuchenny może być narzędziem zbrodni, a przecież zazwyczaj korzysta się z niego tylko jako narzędzie, którym je się obiad...

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający