Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat przejmuje kanały Eska TV oraz Polo TV, VOX Music TV, Fokus TV i Nowa TVDrukuj

Polsat (HD)Grupa Polsat, w wyniku umowy zawartej z grupą ZPR Media nabyła 100% udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34% udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV.

PILNE: Nowe usługi, nowy rynek i wzmocnienie realizacji strategii operatora konwergentnego - Cyfrowy Polsat kupuje Netię

Jednocześnie zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15% udziałów w spółce TV Spektrum w przyszłości. Ogłoszona dzisiaj transakcja o wartości ok. 103 mln zł zostanie sfinansowana ze środków własnych Grupy. Dzięki transakcji Grupa Polsat, reprezentująca polski kapitał, umacnia swoją pozycję w rywalizacji z międzynarodową i krajową konkurencją na rynku medialnym.

Stacje Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV istotnie wzmacniają ofertę muzyczną Telewizji Polsat, a współpraca z kanałami Nowa TV i Fokus TV stanowi atrakcyjne uzupełnienie oferty programowej jej kanałów. Wszystkie stacje mają ugruntowaną pozycję rynkową oraz solidne wyniki oglądalności - łącznie ok. 3% w grupie komercyjnej w okresie pierwszych dziesięciu miesięcy bieżącego roku.
"Nabycie nowych kanałów oraz nawiązanie współpracy w zakresie rozwijania dwóch kolejnych stacji dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej doskonale wpisują się w strategię naszej grupy, której celem jest utrzymanie silnej pozycji rynkowej, mierzonej wynikami oglądalności, na ciągle fragmentaryzującym się rynku" - mówi Maciej Stec, członek zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. i Telewizja Polsat Sp. z o.o.
"Na rynku medialnym, zarówno polskim jak i światowym, nadeszły czasy konsolidacji. Główny konkurent kanału Fokus TV, którego udało nam się wyprzedzić pod względem oglądalności, czyli Discovery, na rynku globalnym zakupił Scripps Networks Interactive, a co za tym idzie w Polsce kupił TVN. Kupił także od Agory kanał Metro, rywalizujący z Nową TV na MUX 8. Nasze telewizje Eska TV, Polo TV, Fokus TV, Nowa TV i pozostałe stworzyliśmy od zera i jesteśmy z nich dumni. Jednocześnie chcemy, aby mogły się one nadal się rozwijać i mamy świadomość, że w obecnych czasach potrzebują wsparcia silnego gracza. Cieszymy się, że wspólnie z Grupą Polsat pozostajemy w tym biznesie i nadal na podstawie zawartej umowy będziemy zarządzać stworzonymi przez nas kanałami. Jako grupa ZPR Media skupimy się także na produkcji contentu telewizyjnego w oparciu o synergię z naszymi markami" - mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej spółek ZPR Media SA i Time SA.
"Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że nabywane kanały posiadają solidne finanse, w samym 2016 roku ich łącznie przychody osiągnęły ponad 70 mln zł. Ponadto w związku z transakcją spodziewamy się osiągnięcia licznych, wymiernych synergii sprzedażowych oraz kosztowych, które szacujemy na około 15 mln zł rocznie" - mówi Katarzyna Ostap-Tomann, członek zarządu ds. finansowych, Cyfrowy Polsat S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Telewizja Polsat Sp. z o.o.
Telewizja Polsat w wyniku umowy zawartej z grupą ZPR Media nabyła 100% akcji spółki Eska TV S.A. (nadawca Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV), 100% udziałów spółki Lemon Records Sp. z o.o. (nadawca Polo TV i Vox Music TV) oraz mniejszościowy pakiet 34% udziałów w TV Spektrum Sp. z o.o. (nadawca Fokus TV i Nowa TV).

Aktualnie w skład portfolio Telewizji Polsat wchodzą: Polsat HD, Polsat 2 HD, Polsat 1, Super Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat Sport News HD, Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play HD, Polsat Cafe HD, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat Music HD, Disco Polo Music, Polsat Romans, TV6 HD i TV4 HD.

Doradcą prawnym Grupy Polsat przy realizacji transakcji była kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak sp. k., a doradcą finansowym – Trigon.
#13 | Midrach dnia 15.12.17 10:55
| oliwier64 oooo uuu ooo zakochany w Polsacie chyba w tych reklamach co 15 min
#14 | Fomfel dnia 18.12.17 14:29
Wiadomo, reklamy to nie jest specjalnie to, na co się czeka Z przymrużeniem oka, ale też z drugiej strony ja się już do nich przyzwyczaiłem i rozumiem też, że bez nich nie byłoby telewizji. A póki Polsat ma ciekawe treści, to się te reklamy jakoś im wybacza i ogląda filmy czy mecze czy co tam akurat ciekawego puszczą.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający