Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

"Stracone pokolenie" - reportaż Piotra Witwickiego o dzieciach syryjskich uchodźców w Polsat NewsDrukuj

Polsat News (HD)W pierwszy dzień świąt Polsat News pokaże film dokumentalny "Stracone pokolenie". W reportażu Piotr Witwicki, dziennikarz stacji, pochylił się nad losem syryjskich uchodźców w Libanie, szczególnie dzieci.

W stolicy tego państwa - Bejrucie autor filmu rozmawiał z osobami, którzy przez wojnę w Syrii zmuszeni byli szukać nowego schronienia. Żadna osoba tu obecna nie ma statusu uchodźcy. Od rozpoczęcia wojny do Libanu trafiło ponad milion Syryjczyków. Większość z nich mieszka w obozach, które rozsiane są po całym kraju.

Ponad połowa dzieci syryjskich w Libanie nie uczęszcza do szkoły. Rodzice wiedzą, że nauka to dla ich dzieci jedyna szansa na zmianę przyszłości, ale wysłanie do szkoły to koszty. Syryjczycy w Libanie mają bardzo ograniczone możliwości pracy - mogą być zatrudniani tylko w rolnictwie i przy pracach budowlanych.

Syryjskie dzieci, które przychodzą na świat w Libanie oficjalnie nie istnieją. Nie ma kto im dać obywatelstwa, dla państwa są niewidzialni. Takie dzieci nie będą miały perspektyw, przyszłości, pracy, będą żyć w całkowitym ubóstwie. To grupa ludzi, która potencjalnie w przyszłości może być podatna na radykalizację.

"Stracone pokolenie" Piotra Witwickiego już dziś o godz. 15:30 w Polsat News. Emisje powtórkowe: drugi dzień świąt o 01:00 i 17:30 oraz w Nowy Rok o godzinie 23:30.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający