Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Reprezentacyjna siatkówka pozostaje na antenach Polsatu. Do 2024 rokuDrukuj

Polsat Sport (HD)Telewizja Polsat przedłuża umowę z międzynarodową federacją siatkarską FIVB i przez następne siedem lat będzie pokazywała wszystko, co najważniejsze w siatkówce światowej i reprezentacyjnej.

Mowa tutaj zwłaszcza o nowym formacie, więc Siatkarskiej Lidze Narodów oraz Challenger Cup w latach 2018-2024, ale także mistrzostwa świata 2022, Puchary Świata 2019 i 2023 oraz nowe, scentralizowane rozgrywki kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. To przedłużenie współpracy i wzmocnienie więzi pomiędzy FIVB i Polsatem.

FIVB idąc śladami piłkarskich federacji stworzyła nowy format, który niejako zastąpi Ligę Światową oraz World Grand Prix. Powstaną nowe rozgrywki zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a więc Siatkarska Liga Narodów. Pojawi się tutaj system spadków i awansów, podobnie jak w wersjach piłkarskich. Zamiast dziewięciu meczów reprezentacji męskiej rocznie w ramach tych rozgrywek, tych meczów gwarantowanych będzie więcej; rozgrywki te będą dużo lepiej sformatowane. Będzie to aż 130 meczów siatkarskich na najwyższym poziomie w każdym sezonie. Wisienką na torcie ma być Final Six, w którym zmierzy się sześć najlepszych zespołów każdej edycji.

Kibice obejrzą także turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w 2020 oraz 2024 roku - zarówno turnieje międzykontynentalne, jak i kontynentalne na terenie Europy.
"Nabycie praw do najważniejszych światowych imprez siatkarskich na świecie z udziałem polskich reprezentacji to dla naszej grupy inwestycja strategiczna. Z jednej strony zapewniamy kontent dla naszych kanałów i platformy cyfrowej, a z drugiej inwestujemy w zaufanie naszych widzów. To przecież dla nich kupiliśmy te prawa, dzięki czemu najlepsi kibice na świecie będą mogli oglądać najlepszą siatkówkę" - powiedział Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat S.A.
"Od kilkunastu lat promujemy siatkówkę i budujemy jej pozycję w Polsce. Jestem przekonany, że siedem kolejnych lat siatkówki z Polsatem to będzie siedem tłustych lat dobrobytu i sukcesów dla widzów i kibiców. Polsat był, jest i będzie przy polskiej siatkówce i na pewno znowu przyniesie jej szczęście, takie samo jakie przyniósł polskiej piłce nożnej" - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.
"Siatkarska Liga Narodów jest najlepszą możliwą odpowiedzią, jaką FIVB mogła dać na zmieniające się przyzwyczajenia widzów i fanów siatkówki we współczesnym świecie. Kibice będą mogli oglądać elitarne rozgrywki i śledzić mecze najlepszych drużyn na świecie a wszystko to w całkowicie nowej jakości technologicznej i realizacyjnej. Siatkówka robi tym samym zdecydowany krok w XXI wiek" - powiedział Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat.
Umowa obowiązywać będzie do roku 2024 włącznie, co oznacza około 1500 spotkań na najwyższym reprezentacyjnym poziomie.

Mecze nowych rozgrywek - Siatkarskiej Ligi Narodów kibice będą mogli oglądać na sportowych antenach grupy Polsat już od 15 maja do 8 lipca br. Final Six z udziałem sześciu najlepszych drużyn odbędzie między 4 a 8 lipca w przypadku reprezentacji męskich i między 27 czerwca a 1 lipca w przypadku kobiet.

Pakiet nabytych praw obejmuje następujące imprezy:
* Siatkarską Ligę Narodów (która zastąpi Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet) - w sumie aż 260 (130 kobiet i 130 mężczyzn) spotkań w sezonie w nowej jakości technologicznej i realizacyjnej
* turnieje kwalifikacyjne do Siatkarskiej Ligi Narodów - Challenger Cup/Match
* turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2020 i 2024
* Mistrzostwa Świata mężczyzn i kobiet 2022
* Puchar Świata 2019 i 2023

Nabycie nowych praw do siatkarskich wydarzeń to dla kibiców siatkówki, którą Telewizja Polsat promuje i wspiera od momentu swojego powstania, bardzo dobra wiadomość. Kanały sportowe grupy Polsat już dziś transmitują najważniejsze siatkarskie rozgrywki zarówno w Polsce - Plus Liga, Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski, jak i na świecie - Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, mecze Mistrzostw Świata i Europy, Liga Światowa, FIVB World Grand Prix. To właśnie te ostatnie rozgrywki zastąpi nowa - Siatkarska Liga Narodów oraz Challenger Cup.
#1 | MiloszK dnia 29.01.18 18:59
No no. To się Polsat rozhulał. Ciekawe co dalej? Seria A, Ekstraklasa?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający