Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Reprezentacyjna siatkówka pozostaje na antenach Polsatu. Do 2024 rokuDrukuj

Polsat Sport (HD)Telewizja Polsat przedłuża umowę z międzynarodową federacją siatkarską FIVB i przez następne siedem lat będzie pokazywała wszystko, co najważniejsze w siatkówce światowej i reprezentacyjnej.

Mowa tutaj zwłaszcza o nowym formacie, więc Siatkarskiej Lidze Narodów oraz Challenger Cup w latach 2018-2024, ale także mistrzostwa świata 2022, Puchary Świata 2019 i 2023 oraz nowe, scentralizowane rozgrywki kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. To przedłużenie współpracy i wzmocnienie więzi pomiędzy FIVB i Polsatem.

FIVB idąc śladami piłkarskich federacji stworzyła nowy format, który niejako zastąpi Ligę Światową oraz World Grand Prix. Powstaną nowe rozgrywki zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a więc Siatkarska Liga Narodów. Pojawi się tutaj system spadków i awansów, podobnie jak w wersjach piłkarskich. Zamiast dziewięciu meczów reprezentacji męskiej rocznie w ramach tych rozgrywek, tych meczów gwarantowanych będzie więcej; rozgrywki te będą dużo lepiej sformatowane. Będzie to aż 130 meczów siatkarskich na najwyższym poziomie w każdym sezonie. Wisienką na torcie ma być Final Six, w którym zmierzy się sześć najlepszych zespołów każdej edycji.

Kibice obejrzą także turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w 2020 oraz 2024 roku - zarówno turnieje międzykontynentalne, jak i kontynentalne na terenie Europy.
"Nabycie praw do najważniejszych światowych imprez siatkarskich na świecie z udziałem polskich reprezentacji to dla naszej grupy inwestycja strategiczna. Z jednej strony zapewniamy kontent dla naszych kanałów i platformy cyfrowej, a z drugiej inwestujemy w zaufanie naszych widzów. To przecież dla nich kupiliśmy te prawa, dzięki czemu najlepsi kibice na świecie będą mogli oglądać najlepszą siatkówkę" - powiedział Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat S.A.
"Od kilkunastu lat promujemy siatkówkę i budujemy jej pozycję w Polsce. Jestem przekonany, że siedem kolejnych lat siatkówki z Polsatem to będzie siedem tłustych lat dobrobytu i sukcesów dla widzów i kibiców. Polsat był, jest i będzie przy polskiej siatkówce i na pewno znowu przyniesie jej szczęście, takie samo jakie przyniósł polskiej piłce nożnej" - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.
"Siatkarska Liga Narodów jest najlepszą możliwą odpowiedzią, jaką FIVB mogła dać na zmieniające się przyzwyczajenia widzów i fanów siatkówki we współczesnym świecie. Kibice będą mogli oglądać elitarne rozgrywki i śledzić mecze najlepszych drużyn na świecie a wszystko to w całkowicie nowej jakości technologicznej i realizacyjnej. Siatkówka robi tym samym zdecydowany krok w XXI wiek" - powiedział Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat.
Umowa obowiązywać będzie do roku 2024 włącznie, co oznacza około 1500 spotkań na najwyższym reprezentacyjnym poziomie.

Mecze nowych rozgrywek - Siatkarskiej Ligi Narodów kibice będą mogli oglądać na sportowych antenach grupy Polsat już od 15 maja do 8 lipca br. Final Six z udziałem sześciu najlepszych drużyn odbędzie między 4 a 8 lipca w przypadku reprezentacji męskich i między 27 czerwca a 1 lipca w przypadku kobiet.

Pakiet nabytych praw obejmuje następujące imprezy:
* Siatkarską Ligę Narodów (która zastąpi Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet) - w sumie aż 260 (130 kobiet i 130 mężczyzn) spotkań w sezonie w nowej jakości technologicznej i realizacyjnej
* turnieje kwalifikacyjne do Siatkarskiej Ligi Narodów - Challenger Cup/Match
* turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2020 i 2024
* Mistrzostwa Świata mężczyzn i kobiet 2022
* Puchar Świata 2019 i 2023

Nabycie nowych praw do siatkarskich wydarzeń to dla kibiców siatkówki, którą Telewizja Polsat promuje i wspiera od momentu swojego powstania, bardzo dobra wiadomość. Kanały sportowe grupy Polsat już dziś transmitują najważniejsze siatkarskie rozgrywki zarówno w Polsce - Plus Liga, Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski, jak i na świecie - Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, mecze Mistrzostw Świata i Europy, Liga Światowa, FIVB World Grand Prix. To właśnie te ostatnie rozgrywki zastąpi nowa - Siatkarska Liga Narodów oraz Challenger Cup.
#1 | MiloszK dnia 29.01.18 18:59
No no. To się Polsat rozhulał. Ciekawe co dalej? Seria A, Ekstraklasa?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający