Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat przedłużył termin spłaty kredytów do 2022 rokuDrukuj

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat w wydanym komunikacie poinformował o zawarciu porozumienia z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych w sprawie przesunięcia terminu spłaty kredytów.

Umowa wprowadziła zmianę ostatecznej daty spłaty kredytu terminowego i kredytu rewolwingowego z 21 września 2020 roku na 30 września 2022 roku oraz zmianę poziomu wskaźnika skonsolidowanego długu netto/skonsolidowanej EBITDA, przy którym Cyfrowy Polsat może zażądać zwolnienia zabezpieczeń z 1,75:1 na 3,00:1.

W związku ze zmianą ostatecznej daty spłaty kredytu terminowego zmieniony został harmonogram jego spłaty w ten sposób, że kwoty amortyzacji kredytu w poszczególnych latach kształtują się następująco: w latach 2019-2021 łączna wysokość rat spłaty kredytu w każdym roku wyniesie 1,02 mld zł, a w 2022 roku 6,63 mld zł.

Umowa z 21 września 2015 roku przewidywała udzielenie kredytu terminowego do maksymalnej kwoty w wysokości 11,5 mld zł oraz kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty 1 mld zł.

Nadrzędnym celem polityki zarządzania zasobami kapitałowymi grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu pozostaje trwałe obniżenie zadłużenia poniżej poziomu 1,75x skonsolidowanego długu netto/skonsolidowanej EBITDA. Cel ten jest sukcesywnie realizowany od momentu przejęcia kontroli nad grupą Polkomtel w drugim kwartale 2014 roku, kiedy łączne skonsolidowane zadłużenie brutto grupy Cyfrowego Polsatu wynosiło ok. 14,3 mld zł, do obecnego poziomu wynoszącego na koniec trzeciego kwartału 2017 roku 11,4 mld zł.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający