Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Skarbówka domaga się od Cyfrowego Polsatu 24,2 mln zł zaległego podatkuDrukuj

Cyfrowy PolsatNaczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wydał decyzję o zapłacie przez Cyfrowy Polsat niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w 2012 roku w kwocie 24,2 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych.

W wydanej decyzji organ zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności odsetkowych dokonanych w 2012 roku.

Przedmiotowa decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od niej, ze względu na posiadane opinie renomowanych podmiotów oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy.

Cyfrowy Polsat poinformował ponadto, że Urząd Celno-Skarbowy prowadzi czynności w analogicznym zakresie za lata 2013 i 2014. W przypadku utrzymania niekorzystnej, a zdaniem Cyfrowego Polsatu błędnej interpretacji przepisów dotyczących przedmiotu sporu, dodatkowe zobowiązania spółki z tego tytułu odnośnie lat 2013 i 2014 mogą wynieść około 35 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający