Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat będzie miał własną agencję informacyjną. Na jej czele stanie Henryk SobierajskiDrukuj

Polsat (HD)Henryk Sobierajski, dotychczasowy szef pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach grupy Polsat.

Henryk Sobierajski

Agencja zajmie się przygotowaniem treści wideo, audio, tekstowych, graficznych jak i fotograficznych zarówno dla grupy Polsat jak i do szerszej dystrybucji na rynku mediów. Będzie korzystała z szerokich i wszechstronnych zasobów grupy Polsat i skupi się przede wszystkim na dostarczaniu kontentu do dynamicznie rozwijających się mediów internetowych.

Podczas swojej wcześniejszej kariery zawodowej Henryk Sobierajski współpracował z ponad 20 tytułami gazet krajowych i emigracyjnych, a następnie był dyrektorem jednego z wydawnictw prasowych działających na polskim rynku. W latach 1993-1996 był doradcą kolejnych rządów Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1997 doradca prezesa Telewizji Polsat, sekretarz i szef "Informacji" Telewizji Polsat. W latach 1999-2003 członek rady nadzorczej "Kuriera Polskiego", a w latach 2005-2006 zasiadał w radzie nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o., operatorze ówczesnej sieci Era. W latach 2007-2009 prezes zarządu spółki Multimedia (TV Biznes). Od czerwca 2010 Henryk Sobierajski jest członkiem rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, w której od września 2010 r. do czerwca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego.

Od 2008 roku Henryk Sobierajski był dyrektorem pionu Informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w tym zakładał i kierował również istniejącym od 10 lat kanałem informacyjnym Polsat News.

Henryk Sobierajski jest także autorem książek: Niespokojna dusza (Łódź 1990), Szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego (Warszawa 1990), Hubal (Warszawa 1997, 2005), Chwalcie Boga w Waszym ciele. Jan Paweł II o sporcie (Warszawa 2001), "Hubal" major Henryk Dobrzański 1897-1940 (Warszawa 2012).

Foto: Polsat
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający