Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat nie zgadza się z decyzją dotyczącą zaległego podatku. Wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu AdministracyjnegoDrukuj

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat poinformował, że nie zgadza się z decyzją dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, który utrzymał w mocy zaskarżoną przez spółkę decyzję naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wspomniana decyzja Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie określa zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za 2011 rok w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych.

Przypomnijmy, że w wydanej decyzji organ zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków poniesionych w 2011 roku. Decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez spółkę szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. W szczególności organ pominął, że w zakresie objętym jego ustaleniami Cyfrowy Polsat uzyskał potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego .

Spółka nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający