Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Cyfrowy Polsat ma zgodę UOKiK na przejęcie NetiiDrukuj

NetiaCyfrowy Polsat otrzymał decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o udzieleniu bezwarunkowej zgody na przejęcie kontroli nad Netią.

Spółka czekała na decyzję regulatora od grudnia 2017 roku, kiedy to kupiła pakiet ok. 32% akcji Netii od dwóch znaczących akcjonariuszy. Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 638,8 mln zł. Cyfrowy Polsat zamierza też ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na WZA Netii.

"Netia to dla nas cenna infrastruktura, atrakcyjna baza klientów i wejście na całkowicie nowy rynek. To potencjalne połączenie dwóch doskonale uzupełniających się biznesów, naturalny etap rozwoju naszej grupy, możliwość zaproponowania kolejnej usługi obecnym i przyszłym klientom oraz atrakcyjne wzmocnienie pakietu usług zintegrowanych dostępnych dla wszystkich Polaków" - mówił w grudniu ubiegłego roku Tobias Solorz, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu.
Netia posiada ogólnopolską infrastrukturę telekomunikacyjną, tj. 20 tys. km szkieletowej sieci światłowodowej, miejską infrastrukturę światłowodową w 48 największych polskich miastach oraz sieć dostępową docierającą aktualnie do 2,5 mln lokalizacji. Operator posiada również rozległą, ogólnopolską sieć dostępową, docierającą już obecnie do ponad 2,5 mln lokalizacji w całej Polsce, w tym ponad 800 największych biurowców
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający