Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat ma zgodę UOKiK na przejęcie NetiiDrukuj

NetiaCyfrowy Polsat otrzymał decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o udzieleniu bezwarunkowej zgody na przejęcie kontroli nad Netią.

Spółka czekała na decyzję regulatora od grudnia 2017 roku, kiedy to kupiła pakiet ok. 32% akcji Netii od dwóch znaczących akcjonariuszy. Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 638,8 mln zł. Cyfrowy Polsat zamierza też ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na WZA Netii.

"Netia to dla nas cenna infrastruktura, atrakcyjna baza klientów i wejście na całkowicie nowy rynek. To potencjalne połączenie dwóch doskonale uzupełniających się biznesów, naturalny etap rozwoju naszej grupy, możliwość zaproponowania kolejnej usługi obecnym i przyszłym klientom oraz atrakcyjne wzmocnienie pakietu usług zintegrowanych dostępnych dla wszystkich Polaków" - mówił w grudniu ubiegłego roku Tobias Solorz, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu.
Netia posiada ogólnopolską infrastrukturę telekomunikacyjną, tj. 20 tys. km szkieletowej sieci światłowodowej, miejską infrastrukturę światłowodową w 48 największych polskich miastach oraz sieć dostępową docierającą aktualnie do 2,5 mln lokalizacji. Operator posiada również rozległą, ogólnopolską sieć dostępową, docierającą już obecnie do ponad 2,5 mln lokalizacji w całej Polsce, w tym ponad 800 największych biurowców
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający