Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Cyfrowy Polsat nie podzieli się zyskiem za 2017r., bo chce zmniejszyć zadłużenieDrukuj

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat nie wypłaci akcjonariuszom dywidendy z zysku netto uzyskanego w 2017 roku - podaje spółka w komunikacie. W uzasadnieniu czytamy, że pozwoli to ograniczyć poziom zadłużenia grupy.

Mając na uwadze strategiczne inwestycje poczynione przez Cyfrowy Polsat i jej wybrane spółki zależne w latach 2017 i 2018, które zapewniają kontynuację rozwoju grupy kapitałowej w długim okresie zgodnie z nadrzędnym celem strategicznym, jakim jest trwały wzrost wartości Cyfrowego Polsatu dla jej akcjonariuszy, jak również biorąc pod uwagę nadal relatywnie wysoki poziom zadłużenia grupy, zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował nie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok. W opinii zarządu pozwoli to ograniczyć poziom zadłużenia grupy, co jest zgodne z przyjętymi założeniami strategicznymi, w tym w szczególności z celem polityki zarządzania zasobami kapitałowymi, jakim jest obniżenie w możliwie krótkim terminie wskaźnika całkowitego zadłużenia netto grupy (długu netto do EBITDA) poniżej poziomu 1,75x. Jednocześnie zarząd podtrzymuje politykę dywidendową przyjętą w dniu 8 listopada 2016 roku.

W związku z powyższym zarząd rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całości zysku netto Cyfrowego Polsatu za rok obrotowy 2017 w wysokości 605,9 mln zł na kapitał zapasowy.

Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowała powyższą propozycję zarządu.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający