Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Polsat News ma już 10 lat (wideo)Drukuj

Polsat News (HD)7 czerwca 2008 roku, tuż przed godziną 7:00, rozpoczął nadawanie Polsat News. Przez te 10 lat zmieniał się świat, zmieniała się Polska, ale jedno pozostało bez zmian - Polsat News jest zawsze w centrum wydarzeń. W dalszej części newsa okolicznościowy spot stacji.

W związku z jubileuszem Polsat News zaprasza na krótką podróż w czasie, by przedstawić kamienie milowe w rozwoju stacji, która wraz z "Wydarzeniami" jest ceniona za obiektywizm i bezstronny przekaz. Poznacie ludzi, którzy od lat stanowią o sile stacji, programy, a także nagrody będące dowodem uznania branży oraz widzów.

Rok 2008
7 czerwca 2008 roku przed godziną 7:00 rozpoczyna nadawanie Polsat News. Tego samego dnia, startują Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2008. Gospodarzami są Szwajcaria i Austria, a wśród drużyn, które zakwalifikowały się do rozgrywek jest również po raz pierwszy w historii Polska.

Rok 2009
Prezydent Lech Kaczyński w październiku ratyfikuje traktat lizboński, a w grudniu na ekrany kin wchodzi "Avatar" Jamesa Camerona. To pierwszy film, z którego zysk przekroczył granicę 2 miliardów dolarów.
W grudniu na potrzeby Polsatu News rozpoczyna pracę Newscopter, jeden z najnowocześniejszych śmigłowców, dzięki któremu widzowie mogą oglądać zdjęcia z najmniej dostępnych miejsc oddalonych od studia o nawet 100km.

Rok 2010
10 kwietnia dochodzi do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Dziennikarz Polsat News, Wiktor Bater, jako pierwszy podaje informację o wypadku.
Polsat News w pierwszej połowie roku podwaja swoją widownię i umacnia swoją pozycję wśród kanałów informacyjnych.

Rok 2011
1 maja Jan Paweł II zostaje beatyfikowany przez Papieża Benedykta XVI. W lipcu Polska obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej, która trwa do 31 grudnia.
Na antenie Polsat News debiutuje "Państwo w Państwie".

Rok 2012
Polska wraz z Ukrainą gospodarzami Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. W rozgrywanym w Kijowie finale rozgrywek Hiszpania pokonuje Włochy 4:0.
Polsat News notuje w lipcu najlepszy miesięczny wynik oglądalności w historii kanału.

Rok 2013
Po abdykacji Benedykta XVI konklawe wybiera na następcę Świętego Piotra kardynała Jorge Mario Bergoglio, który przyjmuje imię Franciszek. W Polsce w lipcu następuje całkowite wyłączenie sygnału analogowego w telewizji naziemnej.
13 marca Polsat News odnotowuje historyczne wyniki oglądalności. Relacja z konklawe zapewnia stacji najwyższą dzienną widownię od początku nadawania. W kulminacyjnym momencie (ok. godz. 20.19), Polsat News ogląda ponad milion widzów. Tego samego roku debiutuje program "Tak czy Nie".

Rok 2014
Polska podczas odbywających się w naszym kraju Mistrzostwach Świata w siatkówce zostaje mistrzem globu. W finale drużyna Stephane’a Antigi pokonuje Brazylię 3:1.
Początek nadawania Polsat News w jakości HD.

Rok 2015
W kwietniu dochodzi do historycznego spotkania Barracka Obamy i Raula Castro. W lipcu sonda New Horizons po dziewięciu latach dociera w okolice Plutona.
Pierwszych wywiadów telewizyjnych tylko w Polsat News udzielają w maju prezydent-elekt Andrzej Duda oraz w listopadzie nowo zaprzysiężona Premier RP Beata Szydło. W październiku startuje serwis internetowy Polsatnews.pl.

Rok 2016
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji. Polska po zaciętym boju odpada w ćwierćfinale z Portugalią (późniejszymi tryumfatorami rozgrywek) dopiero po serii rzutów karnych. Euro 2016 to najlepszy występ Biało-Czerwonych w rozgrywkach o mistrzostwo Starego Kontynentu.
Na antenie Polsat News debiutują "Wydarzenia 22:00", a także program "Prezydenci i Premierzy". 31 lipca relacjonując wydarzenia Światowych Dni Młodzieży Polsat News uzyskuje 2,80% udziałów w grupie 4+. To najlepszy wynik od początku nadawania stacji. Również uśrednione udziały Polsat News w całym tygodniu 25-31 lipca należały do rekordowych - średnio 2,12% w grupie wszystkich 4+ i 1,72% w grupie wiekowej 16-49. W trakcie Światowych Dni Młodzieży Polsat News włącza niemal 7 milionów widzów. W tym roku swoje 5-lecie świętuje również program "Państwo w Państwie".

Rok 2017
W styczniu jako 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna sprawować urząd Donald Trump. W grudniu tego samego roku Telewizja Polsat świętuje swoje 25-lecie.
Kolejny rok z rzędu Polsat News uzyskuje roczny wzrost udziałów w grupie wszystkich widzów.

Spot okolicznościowy Polsat News


Ludzie
Polsat News to także ludzie, którzy tworzą ten kanał, wielu z nich współpracuje ze stacją od początku. To na antenie Polsat News widzowie mogą zobaczyć prowadzących od lat związanych z Telewizją Polsat, jak: Dorota Gawryluk, Joanna Wrześniewska-Sieger, Jarosław Gugała, Agnieszka Mosór, Małgorzata Ziętkiewicz czy Marek Horczyczak. Polsat News stał się również przepustką do kariery w dziennikarstwie telewizyjnym szeregu ludzi, którzy dzisiaj stanowią o sile tego kanału informacyjnego, jak: Agnieszka Gozdyra, Joanna Górska, Beata Cholewińska, Przemysław Talkowski, Bartosz Kurek, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski czy Michał Giersz.

Nagrody
Polsat News i dziennikarze stacji w przeciągu tych 10 lat wielokrotnie zdobywali laury w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach, potwierdzając renomę i prestiż Polsatu News jako jednego z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce.

W 2010 nasz ówczesny korespondent w Rosji, Wiktor Bater, jako pierwszy przekazał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku za co otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News. W konkursie tym nasi dziennikarze byli nagradzani również w kolejnych latach, w 2011 roku reportaż Agaty Kaźmierskiej i Radosława Kietlińskiego "Talibowie - druga strona wojny" w kategorii Reportaż telewizyjny, a w 2012 redakcja programu "Państwo w Państwie" w kategorii publicystyka.

Program prowadzony przez Przemysława Talkowskiego w ostatnich latach otrzymał również wyróżnienie honorowe nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a także nagrodę główną w Konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski.

Sama stacja w 2010 została także nagrodzona honorowym Medalem Przyjaciela Integracji za aktywne podejmowanie tematyki niepełnosprawności w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym oraz stworzenie profesjonalnych warunków pracy przy programie INTEGRACJA.

W 2012 roku Polsat News uznano kanałem tematycznym roku w plebiscycie SAT Kurier Awards. A w 2015 roku "Wydarzenia" zostały nagrodzone Kryształową Anteną Świata Telekomunikacji i Mediów.

Natomiast w 2017 roku nasza dziennikarka Ewa Żarska została nagrodzona przez młodych adeptów sztuki dziennikarskiej w plebiscycie MediaTory, za wspomniany już wcześniej reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać".

Prezenterzy Polsat News co roku są nominowani do prestiżowych "Telekamer Tele Tygodnia".

Najserdeczniejsze życzenia na 10-te urodziny Polsat News śle również serwis cyfrowypolsatnews.pl. :)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający