Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Polsat News ma już 10 lat (wideo)Drukuj

Polsat News (HD)7 czerwca 2008 roku, tuż przed godziną 7:00, rozpoczął nadawanie Polsat News. Przez te 10 lat zmieniał się świat, zmieniała się Polska, ale jedno pozostało bez zmian - Polsat News jest zawsze w centrum wydarzeń. W dalszej części newsa okolicznościowy spot stacji.

W związku z jubileuszem Polsat News zaprasza na krótką podróż w czasie, by przedstawić kamienie milowe w rozwoju stacji, która wraz z "Wydarzeniami" jest ceniona za obiektywizm i bezstronny przekaz. Poznacie ludzi, którzy od lat stanowią o sile stacji, programy, a także nagrody będące dowodem uznania branży oraz widzów.

Rok 2008
7 czerwca 2008 roku przed godziną 7:00 rozpoczyna nadawanie Polsat News. Tego samego dnia, startują Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2008. Gospodarzami są Szwajcaria i Austria, a wśród drużyn, które zakwalifikowały się do rozgrywek jest również po raz pierwszy w historii Polska.

Rok 2009
Prezydent Lech Kaczyński w październiku ratyfikuje traktat lizboński, a w grudniu na ekrany kin wchodzi "Avatar" Jamesa Camerona. To pierwszy film, z którego zysk przekroczył granicę 2 miliardów dolarów.
W grudniu na potrzeby Polsatu News rozpoczyna pracę Newscopter, jeden z najnowocześniejszych śmigłowców, dzięki któremu widzowie mogą oglądać zdjęcia z najmniej dostępnych miejsc oddalonych od studia o nawet 100km.

Rok 2010
10 kwietnia dochodzi do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Dziennikarz Polsat News, Wiktor Bater, jako pierwszy podaje informację o wypadku.
Polsat News w pierwszej połowie roku podwaja swoją widownię i umacnia swoją pozycję wśród kanałów informacyjnych.

Rok 2011
1 maja Jan Paweł II zostaje beatyfikowany przez Papieża Benedykta XVI. W lipcu Polska obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej, która trwa do 31 grudnia.
Na antenie Polsat News debiutuje "Państwo w Państwie".

Rok 2012
Polska wraz z Ukrainą gospodarzami Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. W rozgrywanym w Kijowie finale rozgrywek Hiszpania pokonuje Włochy 4:0.
Polsat News notuje w lipcu najlepszy miesięczny wynik oglądalności w historii kanału.

Rok 2013
Po abdykacji Benedykta XVI konklawe wybiera na następcę Świętego Piotra kardynała Jorge Mario Bergoglio, który przyjmuje imię Franciszek. W Polsce w lipcu następuje całkowite wyłączenie sygnału analogowego w telewizji naziemnej.
13 marca Polsat News odnotowuje historyczne wyniki oglądalności. Relacja z konklawe zapewnia stacji najwyższą dzienną widownię od początku nadawania. W kulminacyjnym momencie (ok. godz. 20.19), Polsat News ogląda ponad milion widzów. Tego samego roku debiutuje program "Tak czy Nie".

Rok 2014
Polska podczas odbywających się w naszym kraju Mistrzostwach Świata w siatkówce zostaje mistrzem globu. W finale drużyna Stephane’a Antigi pokonuje Brazylię 3:1.
Początek nadawania Polsat News w jakości HD.

Rok 2015
W kwietniu dochodzi do historycznego spotkania Barracka Obamy i Raula Castro. W lipcu sonda New Horizons po dziewięciu latach dociera w okolice Plutona.
Pierwszych wywiadów telewizyjnych tylko w Polsat News udzielają w maju prezydent-elekt Andrzej Duda oraz w listopadzie nowo zaprzysiężona Premier RP Beata Szydło. W październiku startuje serwis internetowy Polsatnews.pl.

Rok 2016
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji. Polska po zaciętym boju odpada w ćwierćfinale z Portugalią (późniejszymi tryumfatorami rozgrywek) dopiero po serii rzutów karnych. Euro 2016 to najlepszy występ Biało-Czerwonych w rozgrywkach o mistrzostwo Starego Kontynentu.
Na antenie Polsat News debiutują "Wydarzenia 22:00", a także program "Prezydenci i Premierzy". 31 lipca relacjonując wydarzenia Światowych Dni Młodzieży Polsat News uzyskuje 2,80% udziałów w grupie 4+. To najlepszy wynik od początku nadawania stacji. Również uśrednione udziały Polsat News w całym tygodniu 25-31 lipca należały do rekordowych - średnio 2,12% w grupie wszystkich 4+ i 1,72% w grupie wiekowej 16-49. W trakcie Światowych Dni Młodzieży Polsat News włącza niemal 7 milionów widzów. W tym roku swoje 5-lecie świętuje również program "Państwo w Państwie".

Rok 2017
W styczniu jako 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna sprawować urząd Donald Trump. W grudniu tego samego roku Telewizja Polsat świętuje swoje 25-lecie.
Kolejny rok z rzędu Polsat News uzyskuje roczny wzrost udziałów w grupie wszystkich widzów.

Spot okolicznościowy Polsat News


Ludzie
Polsat News to także ludzie, którzy tworzą ten kanał, wielu z nich współpracuje ze stacją od początku. To na antenie Polsat News widzowie mogą zobaczyć prowadzących od lat związanych z Telewizją Polsat, jak: Dorota Gawryluk, Joanna Wrześniewska-Sieger, Jarosław Gugała, Agnieszka Mosór, Małgorzata Ziętkiewicz czy Marek Horczyczak. Polsat News stał się również przepustką do kariery w dziennikarstwie telewizyjnym szeregu ludzi, którzy dzisiaj stanowią o sile tego kanału informacyjnego, jak: Agnieszka Gozdyra, Joanna Górska, Beata Cholewińska, Przemysław Talkowski, Bartosz Kurek, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski czy Michał Giersz.

Nagrody
Polsat News i dziennikarze stacji w przeciągu tych 10 lat wielokrotnie zdobywali laury w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach, potwierdzając renomę i prestiż Polsatu News jako jednego z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce.

W 2010 nasz ówczesny korespondent w Rosji, Wiktor Bater, jako pierwszy przekazał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku za co otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News. W konkursie tym nasi dziennikarze byli nagradzani również w kolejnych latach, w 2011 roku reportaż Agaty Kaźmierskiej i Radosława Kietlińskiego "Talibowie - druga strona wojny" w kategorii Reportaż telewizyjny, a w 2012 redakcja programu "Państwo w Państwie" w kategorii publicystyka.

Program prowadzony przez Przemysława Talkowskiego w ostatnich latach otrzymał również wyróżnienie honorowe nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a także nagrodę główną w Konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski.

Sama stacja w 2010 została także nagrodzona honorowym Medalem Przyjaciela Integracji za aktywne podejmowanie tematyki niepełnosprawności w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym oraz stworzenie profesjonalnych warunków pracy przy programie INTEGRACJA.

W 2012 roku Polsat News uznano kanałem tematycznym roku w plebiscycie SAT Kurier Awards. A w 2015 roku "Wydarzenia" zostały nagrodzone Kryształową Anteną Świata Telekomunikacji i Mediów.

Natomiast w 2017 roku nasza dziennikarka Ewa Żarska została nagrodzona przez młodych adeptów sztuki dziennikarskiej w plebiscycie MediaTory, za wspomniany już wcześniej reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać".

Prezenterzy Polsat News co roku są nominowani do prestiżowych "Telekamer Tele Tygodnia".

Najserdeczniejsze życzenia na 10-te urodziny Polsat News śle również serwis cyfrowypolsatnews.pl. :)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający