Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

SOLORZ-ŻAK SZUKA CHĘTNYCH NA OBLIGACJE POLKOMTELADrukuj

Plus
Nowy właściciel Polkomtela szuka pieniędzy na zastąpienie finansowania pomostowego zaciągniętego na kupno operatora komórkowego. W tym celu jeden z trzech największych operatorów komórkowych ma wypuścić obligacje.

Jak podała wczoraj wieczorem agencja Reuters, emisja obligacji Polkomtela została wyceniona na 500 mln dol. przy rentowności 12 proc. i 542,5 mln euro przy rentowności 12,5 proc. Nie będzie emisji w złotych.

Według wczorajszego "Dziennika Gazety Prawnej" chętnych na zakup przedstawiciele Solorza mieli już szukać w Nowym Jorku, Londynie, potem w Paryżu i we Frankfurcie. Sale z inwestorami były wypełnione po brzegi. To dobra wiadomość dla Solorza-Żaka. Jednak poziom oprocentowania to już wiadomość gorsza. Może on wynikać z ocen spółki, dokonywanych przez agencje ratingowe - w listopadzie Standard & Poor's obniżył ocenę dla papierów dłużnych Polkomtela emitowanych w walutach obcych z BB+ do B+ (m.in. ze względu na poziom zadłużenia, jakie nowy inwestor zaciągnął na kupno spółki). Jednak - jak pisze Euroweek - żadna agencja ratingowa nie oceniła jeszcze papierów, które wyemituje Polkomtel.

Spartan Capital Holdings, podmiot kontrolowany pośrednio przez Zygmunta Solorza-Żaka, za 100 proc. akcji Polkomtela zapłacił w czerwcu zeszłego roku 18,1 mld zł. Była to jedna z największych transakcji ostatnich lat w sektorze telekomunikacyjnym. Akcji w Polkomtelu pozbyły się spółki z udziałem skarbu państwa: KGHM, Orlen, PGE, Węglokoks oraz międzynarodowy koncern telekomunikacyjny Vodafone.


źródło-Wyborcza
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający