Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

Polsat zapowiada start nowego kanału Polsat Rodzina. Szefem Marek ZającDrukuj

Polsat Rodzina (HD)Już 16 października w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża startuje nowa stacja grupy Polsat o profilu rodzinnym. W ofercie Polsatu Rodzina m.in. programy poradnikowe, edukacyjne bajki dla dzieci oraz programy o tematyce chrześcijańskiej. Szefem kanału jest Marek Zając, wcześniej związany m.in. z Telewizja Polską.

Codziennie od godziny 9:00 na antenie Polsat Rodzina emitowane będzie poranne pasmo poradnikowe "Mamma mia!". To tutaj poruszane będą tematy z dziedziny zdrowego trybu życia (np. dotyczące odżywiania, sportu i rekreacji, ale również profilaktyki i porad medycznych), psychologii, a także wychowania dzieci (m.in. jak rozwijać wyobraźnię dziecka, jakie są nowoczesne metody edukacyjne itp.). Pojawią się też konkretne porady prawne i ekonomiczne. Program "Mamma mia" poprowadzą Magdalena Tacik, Katarzyna Supeł-Zaboklicka, Kamil Baleja i Marek Zając.

Dla młodszych widzów Polsat Rodzina przygotowała pasmo bajek edukacyjnych i bez przemocy. Zobaczymy kultową serię "Było sobie życie" czy legendarną "Pszczółkę Maję”. Na antenie stacji pokażemy również uwielbiany przez kolejne pokolenia widzów serial "Rodzina zastępcza".

W ofercie nowego kanału grupy Polsat znajdą się programy o tematyce chrześcijańskiej, która będzie pokazywana w sposób intrygujący nie tylko dla ludzi wierzących. Audycje skoncentrują się na sprawach bliskich każdemu myślącemu i wrażliwemu człowiekowi, a nie na bieżących sporach światopoglądowych czy politycznych. Jednym z kluczowych programów o tej tematyce będzie "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć". Ten cykl audycji na żywo będzie oparty na interaktywnym kontakcie z widzami i internautami. Dowiemy się m.in., jak mądrze pomagać ubogim i potrzebującym, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale również jak prosić o przebaczenie i przebaczać swoim bliskim czy przyjaciołom. Emisja programu od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05. W niedzielę o godzinie 10:30 Polsat Rodzina będzie transmitować Mszę świętą dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej.

W ofercie Polsat Rodzina zobaczymy też serial "Anno Domini – Biblii ciąg dalszy", będący bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego przeboju telewizyjnego "Biblia". Produkcja opowiada historie pierwszych wyznawców Chrystusa, ich dramatyczną walkę o przetrwanie w ówczesnym świecie.

Szefem kanału Polsat Rodzina jest Marek Zając, publicysta i doradca ds. mediów. Wcześniej związany m.in. z Telewizją Polską, gdzie prowadził takie programy jak "Między ziemią a niebem" i "Kawa czy herbata". Były zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Przekrój". Kierował też działem zagranicznym dziennika "Polska". W latach 2000-2007 pracował w "Tygodniku Powszechnym", od 2005 roku był szefem działu religijnego. Jest przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Polsat Rodzina dostępny będzie na platformie Cyfrowego Polsatu, UPC oraz Netii. Kanał będzie emitowany w jakości HD.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający