Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

Kolejne polskie filmy w ofercie IPLIDrukuj

IPLAW styczniu biblioteka filmowa IPLI powiększy się o kolejne tytuły - w serwisie będzie można obejrzeć nowe komedie, filmy oparte na wydarzeniach historycznych czy sensacyjne.

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Film w kinach obejrzało prawie 1,5 miliona widzów. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy inspirowana bestsellerową książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) stworzyli elitarną jednostkę − Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

"Niepodległość"
Film pokazuje drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i walkę o ukształtowanie jej granic: w czasie I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, w powstaniach, plebiscytach i zabiegach dyplomatycznych, m.in. w Wersalu. Na oczach widzów przodkowie odbudowują Polskę po latach niewoli, a zwieńczeniem ich starań jest uchwalenie Konstytucji marcowej.

Kilkuletnia kwerenda w światowych archiwach filmowych pozwoliła na pozyskanie doskonałej jakości materiałów z lat 1914 - 1923. W produkcji wykorzystano archiwalia francuskie, niemieckie, rosyjskie, amerykańskie, ukraińskie i polskie (FINA). Wszystkie materiały zostały odrestaurowane i pokolorowane dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej.

"Niepodległość" to także zapis ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swych losów i historii. Reżyserem filmu jest Krzysztof Talczewski. Film wyprodukowała MWM Media Sp. z o.o. przy współpracy z Telewizją Polsat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

"Kamerdyner" w IPLI od 21 stycznia
Opowiedziana z rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu - Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

"Juliusz" w IPLI od 25 stycznia
Komedia twórców przebojowej "Planety singli" stworzona we współpracy z czołowymi polskimi stand-uperami: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) - nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

#1 | mikun8 dnia 16.01.19 19:05
.... W jakości VHS ....

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający