Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

"Wojciech Chmielarz: rozmowa o zbrodni" na CI Polsat (wideo)Drukuj

CI Polsat (HD)10 kwietnia CI Polsat wyemituje dokument specjalny "Wojciech Chmielarz: rozmowa o zbrodni". Chmielarz stanie twarzą w twarz z Florentyną N., która zgodziła się porozmawiać o tym, co naprawdę wydarzyło się w lipcu 2003 roku w Bielsku Białej.

Sprawa Florentyny była już poruszana w wyemitowanym jesienią programie "Opowiem ci o zbrodni". Już wtedy pisarz przyznał, że sprawa ta go wyjątkowo zaintrygowała. Nie sądził jednak, że powróci do niej tak szybko...

Wedle ustaleń śledczych w lipcu 2003 roku Florentyna N. otruła swojego partnera, Stanisława W. Kobietą kierować miała chciwość – chciała zabić, aby przejąć majątek mężczyzny. Trucizna podana razem z obiadem nie przyniosła jednak zamierzonego skutku, dlatego kobieta zdecydowała się zabić swojego partnera tępym narzędziem. W zbrodni pomagał jej kochanek, Tomasz K. Para poćwiartowała zwłoki mężczyzny i rozpuściła je w kwasie. Ciała Stanisława nie znaleziono jednak do dziś. Nie odnaleziono także żadnych śladów, które mogły by definitywnie wskazywać na to, że zbrodnia ta miała miejsca. Przez 8 lat policja nie była w stanie ustalić prawdziwego przebiegu zdarzeń. Momentem przełomowym w śledztwie okazały się zeznania jednej z osób zaangażowanych w zbrodnię. W rezultacie tego, w 2014 roku Florentyna N. została skazana na 25 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a Tomasz K. na 10 lat. Osadzona w zakładzie karnym w Krzywańcu kobieta do tej pory twierdzi, że jest niewinna i podważa wszystkie dowody. Czy w sprawie dojdzie do przełomu poprzez zaangażowanie pisarza Wojciecha Chmielarza?Program został zrealizowany na zlecenie A+E Networks przez Kompanię Mediową, producenta zeszłorocznego cyklu Crime+Investigation "Opowiem ci o zbrodni".

Premiera dokumentu specjalnego "Wojciech Chmielarz: rozmowa o zbrodni" w środę, 10 kwietnia o godz. 22:00 wyłącznie w telewizji Crime+Investigation Polsat.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający