Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

OFICJALNY KOMUNIKAT BBC W SPARWIE OBECNOŚCI BBC HD W CPDrukuj

Cyfrowy Polsat
BBC Worldwide Channels ogłosiło dzisiaj, że 1 lutego 2012 roku międzynarodowy kanał BBC HD zostanie dołączony do oferty Cyfrowego Polsatu, największej satelitarnej platformy cyfrowej w Polsce. Kanał dostępny będzie dla wszystkich abonentów platformy posiadających dodatkowy pakiet Extra HD.

BBC HD prezentuje brytyjskie oraz międzynarodowe wielokrotnie nagradzane produkcje dokumentalne, poświęcone sztuce oraz rozrywkowe emitowane w najwyższej jakości obrazu i dżwięku. Nowi widzowie BBC HD będą mogli doświadczyć prawdziwej jakości kina domowego w polskiej wersji językowej.

Oferta programów dokumentalnych na najbliższe miesiące obejmuje między innymi serial Cuda układu słonecznego, podróż poprzez układ słoneczny, w którą zabierze nas profesor Brian Cox, oraz serię Jak kształtowała nas Ziemia, opowieść o wpływie naturalnych sił naszej planety na ludzką cywilizację. W ramówce znajdzie się także znany na całym świecie cykl Świat Natury, w ramach którego zobaczymy serie Życie i Potęga przyrody, szczegółowo prezentujące najbardziej niezwykłe sceny z życia dzikiej przyrody.

Widzowie będą mogli wybrać także spośród cenionych przez krytykę seriali, takich jak nagrodzony przez BAFTA Sherlock, współczesne spojrzenie na klasyczne dzieło Arthura Conan Doyle'a, oraz Luther, za który odtwórca głównej roli, Idris Alba, otrzymał Złoty Glob. W serialu Lennon: Naga prawda, Christopher Eccleston (Doktor Who), wcielający się w rolę słynnego członka The Beatles, opowie nam o wielkiej przemianie gwiazdy popu w ikonę muzyki. Z kolei Kenneth Branagh (Wallander) będzie przewodził gwiazdorskiej obsadzie w serialu Nadchodzi wojna, ktorego widzowie poznają kulisy wybuchu wojny w Iraku.

Ian McDonough, wiceprezes i dyrektor generalny EMEA BBC Worldwide Channels komentuje: "Z przyjemnością ogłaszam podpisanie umowy z Cyfrowym Polsatem, światowej klasy platformą satelitarną. Umowa nasza dotyczy dołączenia do oferty od 1 lutego BBC HD. Kanał ten daje widzom szeroki wybór najlepszych produkcji BBC z najróżniejszych gatunków, dzięki czemu widzowie Cyfrowego Polsatu będą mogli oglądać ulubione komedie, seriale i filmy dokumentalne w wysokiej rozdzielczości i najlepszej jakości."

Bardzo się cieszę ze współpracy z tak renomowanym nadawcą i producentem telewizyjnym jak BBC. Jestem przekonany, że znakomite produkcje BBC znajdą wielu odbiorców wśród 3,5 milionów naszych abonentów. Natomiast ich dostępność w jakości HD, to gwarancja jeszcze większej radości i przyjemności z oglądanych treści - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

źródło: BBC
#1 | Tucia dnia 30.01.12 19:31
W końcu się doczekaliśmyBrawo
#2 | Prokop dnia 05.02.12 16:55
BrawoUśmiech CP obiecał i spełnił obietnicę - jak zawsze zresztą. Miejmy nadzieję, że to ocieplenie stosunków między CP a BBC wpłynie na obecność całej paczki BBC w ramówce.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający