Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SHOW "TYLKO TANIEC" OD MARCA W POLSACIEDrukuj

Tylko Taniec. Got to dance
Już w marcu na antenie Telewizji POLSAT pojawi się nowy talent show - "Tylko taniec". Po gigantycznym sukcesie dwóch edycji „Must be the music. Tylko muzyka” Telewizja POLSAT zdecydowała się na zupełnie nowy kierunek w telewizyjnych talent show.

„Tylko taniec” to program, w którym poszukamy prawdziwego tanecznego fenomenu. Premierowy odcinek na antenie Polsatu. Po gigantycznym sukcesie dwóch edycji „Must be the music. Tylko muzyka” Telewizja POLSAT zdecydowała się na zupełnie nowy kierunek w telewizyjnych talent show.

Program „Tylko taniec” stawia na ludzi, którzy bez tańca nie wyobrażają sobie istnienia. Kochają taniec i jest on sposobem na uzyskanie harmonii ciała i ducha. Są otwarci na różnorodne gatunki taneczne. W nowym programie tanecznym - Tylko taniec można występować solo, w duecie, albo w formacji tanecznej. Milongi, taniec towarzyski, taniec ludowy, street dance, taniec brzucha, bollywood, pole dance (taniec przy drążku), hip hop, dancehall, taniec klasyczny, salsa, flamenco, step amerykański, step irlandzki, modern jazz, breakdance - wszystkie style są dozwolone! Nieważny jest wiek - wystarczy talent i pomysł na siebie. To uczestnicy decydują o tym co zatańczą - oni wybierają styl i muzykę. Otwieramy przed nimi drzwi do świata tańca. Takiej szansy nie daje nikt inny.
Show będzie się składać z 10 odcinków: 5 castingowych, 4 półfinałowych oraz finału. Na etapie precastingów producenci wybrali najlepszych uczestników. Nasi jurorzy przyznając 3, bądź 4 złote gwiazdy wybiorą na etapie odcinków castingowych ok. 30 uczestników, którzy przejdą do półfinałów. W odcinkach półfinałowych jurorzy oceniają uczestników, zaś o tym, kto przejdzie do finału decydują SMSy widzów, podobnie jak w finale.

Równolegle, na Facebooku istnieje możliwość odtwarzania i oglądania poszczególnych wykonań zarówno odcinków castingowych, jak i półfinałowych. Powstaje też top lista najchętniej oglądanych uczestników programu. Przygotowany na potrzeby programu fan page formatu, stanowi główne narzędzie komunikacji z użytkownikami, uczestnikami castingów i ich kibicami. Podobnie jak w przypadku Must be the music. Tylko muzyka, w półfinałowym etapie show użytkownicy Facebooka mają możliwość wyboru uczestników, którzy odpadli z programu decyzją jurorów a dzięki złotej karcie internautów dostaną szansę na walkę w finale. Więcej szczegółów na stronie: www.facebook.com/tylkotaniec.

Główną nagrodą w programie jest 100 tys. złotych oraz występ przed ogromną widownią na 10. jubileuszowym Sopot TOPtrendy Festiwal 2012.
W jury Tylko taniec zasiądą: największa współczesna polska tancerka i choreograf od 30 lat mieszkająca w Paryżu, gwiazda swingujących lat 60., solistka Casino de Paris, solistka w rewii Josephine Baker, twórczyni grupy baletowej Mazurówna Balet - Krystyna Mazurówna. Niezwykle utalentowana i wszechstronna aktorka, obdarzona niesamowitym głosem i talentem tanecznym. Mówi się o niej: mistrzyni w zdobywaniu serc - Joanna Liszowska. Najbardziej utytułowany tancerz latino na świecie: dwukrotny mistrz świata i pięciokrotny mistrz Europy. Gdy wychodzi na parkiet w Londynie, Tokio czy Los Angeles tysiące osób skandują jego imię. W turniejach tanecznych reprezentuje Wielką Brytanię i mieszka w Londynie - Michał Malitowski. Aktor znany m.in. z niezapomnianej roli zbuntowanego nastolatka w serialu „39 i pół” i tancerz mocno osadzony w środowisku hip-hopowym. Kocha street art i show dance. Wraz ze swoją formacją 5 krotnie zdobył tytuł mistrza Polski a 3 krotnie mistrza Polski w stylu latynoamerykańskim - Alan Andersz.

Program poprowadzą Maciek Dowbor i prezenterka stacji muzycznej Viva Polska Katarzyna Kępka.

Nowy taneczny talent show Telewizji POLSAT „Tylko taniec” powstał na licencji programu “Got to Dance” – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale - Sky One w grudniu 2009 roku. Do tej pory wyemitowano tam dwie edycje show, kolejna jest już w trakcie realizacji. Licencję zakupiła również amerykańska stacja CBS, gdzie program nadawany jest pod nazwą “Live to Dance”. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji do popularnego w Polsce formatu „Must be the music”. W brytyjskiej wersji programu w jury zasiedli: brytyjska aktorka i prezenterka telewizyjna, gwiazda popularnego girls bandu The Pussycat Dolls – Kimberly Wyatt, najzdolniejszy przedstawiciel street dancingu w Wielkiej Brytanii – Ashley Banjo, oraz aktor i mistrz stepowania w jednym – Adam Garcia. Producentem polskiej edycji programu jest Jan Kępiński.

źródło:ipla.tv
#1 | Prokop dnia 06.02.12 17:02
Dzięki postawieniu na ogromną różnorodność jaką niesie za sobą hasło 'taniec' program się obroni i zyska szerokie grono widzów. Podobnie jak MBTM. Bo ile można oglądać tańce "gwiazd" czy YCD... Mnie się przejadło.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający