Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

KAMPANIA TELEWIZJI POLSAT I FUNDACJI POLSATDrukuj

Fundacja Polsat
13 lutego 2012 roku ruszyła kampania Fundacji Polsat i Telewizji Polsat pod hasłem "Twój 1% ma wielką wartość!". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości podatnika o możliwości przekazania jednego procenta swojego podatku na rzecz, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Mechanizm przekazania jest bardzo prosty - wystarczy obliczyć swój jeden procent podatku, wybrać jedną z 7014 organizacji pożytku publicznego i jej numer KRS wpisać w zeznanie podatkowe. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało tylko 38% podatników.

Corocznie wiele organizacji pożytku publicznego zwraca się z prośbą do Telewizji Polsat o bezpłatne udostępnienie czasu antenowego w celu promowania idei przekazywania 1% dla konkretnej organizacji. Trudno wybrać jedną organizację nie uwzględniając innych.

Dlatego po raz drugi Fundacja Polsat razem z Telewizją Polsat postanowiły przygotować kampanię, która ma zachęcić widzów do przekazywania 1% podatku na rzecz wybranej przez widza organizacji pożytku publicznego.

Fundacja Polsat jest organizacją pożytku publicznego, jest także jedną z największych fundacji działających w Polsce specjalizujących się w niesieniu pomocy na rzecz chorych dzieci.

Fundacja Polsat sama może zbierać 1% podatku dochodowego na swoje działania statutowe, ale jako lider wśród fundacji korporacyjnych chce również wesprzeć sektor organizacji pozarządowych, dla którego 1% podatku jest niezwykle ważny i może wiele zmienić.

- "Pomaganie to istnienie dla innych, dla społeczeństwa - którego jesteśmy częścią. Chcemy przypomnieć o tym ponad połowie podatników, którzy w zeszłym roku nie zdecydowali się na wsparcie wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Mechanizm przekazywania swojego 1% organizacjom pozarządowym, jest niezwykle prosty ale też bardzo wymierny. Do nas należy decyzja, kogo wybierzemy w tym roku." - powiedziała Elżbieta Zającówna, wiceprezes Fundacji POLSAT, która w specjalnych spotach zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Zeszłoroczna kampania spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony środowiska pozarządowego.

W tym roku Przewodniczący Zarządu Forum Darczyńców w Polsce Piotr Szczepański powiedział - Kampania zachęcająca obywateli do przekazywania 1% podatku jest bardzo cenna inicjatywą. Nie wszyscy podatnicy korzystają z danego im przez Państwo przywileju zdecydowania o przeznaczeniu części swojego podatku. Pokazując, jak prosto można skorzystać z tego mechanizmu, przyczyniacie się Państwo nie tylko do potencjalnego zwiększenia wpływów organizacji z tytułu "1%", ale też poszerzacie Państwo możliwości działania organizacji pożytku publicznego dla dobra nas wszystkich."

Kampania emitowana będzie na antenie Polsatu, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, TV4 i Superstacji w okresie luty -kwiecień 2012 roku.

źródło: Fundacja Polsat
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający