Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

WYWIAD Z DERECKIEM CHISORĄ W POLSACIE SPORT I POLSACIE SPORT HDDrukuj

Polsat Sport (HD)
Organizacja WBC zawiesiła na czas nieokreślony "za Chisora w Monachium podczas poprzedniego weekendu znieważył Ukraińca Witalija Kliczkę oraz pobił się na konferencji prasowej z rodakiem Davidem Hayemjedno z najgorszych zachowań w zawodowym boksie" Brytyjczyka Derecka Chisorę. Ewentualne przywrócenie brytyjskiego pięściarza w prawach WBC może rozważyć jeśli podda się on terapii, która pomoże mu w panowaniu nad agresją. Jednocześnie organizacja zapowiada ukaranie go dotkliwą grzywną, ale dopiero po przesłuchaniu stron.

Wykluczenie go z rankingu przez tę federację nie uniemożliwia mu jednak boksowania w walkach firmowanych przez WBA czy IBF, chyba, że licencję odbierze mu brytyjski związek. Postępowanie w tej sprawie już ruszyło.

Urodzony w Zimbabwe 28-letni Chisora zaliczany jest do czołówki pięściarzy wagi ciężkiej, ale większych sukcesów do tej pory nie odnosił. W piątek, na oficjalnym ważeniu przed walką o mistrzostwo świata WBC, spoliczkował broniącego pasa Kliczkę (federacja ukarała go grzywną w wysokości 50 tysięcy dolarów). Następnego dnia, tuż przed pierwszym gongiem, napił się wody i po chwili wypluł ją na jego twarz drugiego z ukraińskich braci Witalija.

W ringu w Monachium pretendent do tytułu przegrał jednogłośnie na punkty. Potem na konferencji prasowej wdał się w bójkę z Hayem, który oficjalnie zakończył karierę. Przed powrotem do Anglii, na lotnisku, Chisorę zatrzymała niemiecka policja, ale po trzygodzinnym przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów. Funkcjonariuszom nie udało się "złapać" Haye'a, byłego mistrza świata organizacji WBA w wadze ciężkiej, który według brytyjskich mediów odleciał wcześniejszym samolotem.

A w naszych kanałach zaprezentujemy wywiad z kontrowersyjnym pięściarzem: premiera w najbliższą sobotę o godz. 20.10 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD!

Informacja pochodzi z: Polsat Sport
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający