Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

DOMINIK LIBICKI WIERZY W PORTALE TEMATYCZNEDrukuj

IPLA
Dziś prezes Cyfrowego Polsatu - Dominik Libicki udzielił wywiadu dla dziennika "Rzeczpospolita", na temat portalu internetowego "ipla".

- Kiedy Ipla może ruszyć ze swoim portalem muzycznym w sieci?

To pytanie do zarządu Ipla, ale mogę zdradzić, że start usługi planowany jest na początek drugiego kwartał tego roku.

- A jak się państwo chcą dalej w sieci rozwijać? Nie uważa Pan, że duża grupa mediowa powinna mieć w portfolio duży portal ogólnotematyczny?

Nie widzę bezpośrednich synergii pomiędzy produktami i usługami naszej grupy medialnej a tym, co ma do zaoferowania duży portal horyzontalny. Powtarzająca się plotka o sprzedaży Onetu świadczy o tym, że nasi konkurenci myślą chyba podobnie. Dodatkowo przyszłość tradycyjnej reklamy typu display, jak np. banery na stonach www, stoi pod dużym znakiem zapytania, gdyż segment ten ma procentowo coraz mniejszy udział w wydatkach na reklamę online w porównaniu do reklamy wideo w formie filmu emitowanego przed lub w trakcie programu oraz dodatkowo w ogromnym procencie zawłaszczany jest przez wyszukiwarki.

- Póki co to one są największymi portalami w sieci.

Jeszcze tak, ale ja wierzę w budowę portali wertykalnych, wyspecjalizowanych i z treściami tematycznymi. Mamy kilka pomysłów, ale są one jeszcze w fazie analizy. Konstruując model biznesowy, będziemy myśleć głównie o segmencie reklamy online video (in-stream), ponieważ jest to obszar o najwyższej dynamice wzrostu zarówno w przeszłości, jak i w prognozach na najbliższe lata. Na wzroście tego rynku skorzysta też zakupiony przez nas serwis ipla. Oprócz przychodów z rynku reklamy, będzie on również realizował nasze cele strategiczne, czyli będzie kolejnym sposobem na dostarczanie odbiorcom treści programowych. Nasza ekspansja ma na celu umocnienie grupy Cyfrowy Polsat na pozycji lidera rynku usług telewizyjnych.

Informuje: Rzeczpospolita
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający