Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

RUSZYŁ PROCES WS. INCYDENTU Z 10 LIPCA 2011 ROKUDrukuj

Polsat News (HD)
Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie ruszył proces 56-letniego Andrzeja K., uczestnika ubiegłorocznej pielgrzymki Radia Maryja na Jasnej Górze. Mężczyzna odpowiada za uderzenie w twarz dziennikarki Polsatu Ewy Żarskiej, a także uszkodzenie kamery należącej do stacji. Sprawa dotyczy "incydentu" podczas Pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę , która miała miejsce 10 lipca 2011 roku. Ekipa Polsatu została zaatakowana podczas nagrywania relacji z tego wydarzenia.

Mężczyzna od samego początku nie przyznawał się do winy. Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez dyrekcję Polsatu.

W sprawie głos zabrała KRRiTV, która stanęła w obronie ekipy Polsatu, oceniając że wszystkie media w Polsce mają prawo do relacjonowania ogólnodostępnych wydarzeń, a atak na nie jest niedopuszczalny. Natomiast Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy skrytykowały stację. "Z niepokojem obserwuje nasiloną w ostatnim czasie, w rozmaitych mediach, nagonkę na Radio Maryja, a szczególnie drastyczne, masowe działania wywołane brutalną prowokacją, jakiej dopuścili się dziennikarze stacji Polsat".

Informuje: Onet/CYFROWY POLSAT NEWS
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający