Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT LIDEREM W DVB-TDrukuj

Polsat (HD)
Wśród widzów odbierających sygnał telewizyjny tylko z naziemnych nadajników cyfrowych (DVB-T) najpopularniejszą stacją jest Polsat. W marcu średni udział Polsatu wśród widzów, którzy odbierają tylko DVB-T (a więc nie mają dostępu do platform satelitarnych i sieci kablowych ani telewizji analogowej), wyniósł 20 procent.

Drugą pozycję zajął TVN, który miał w tej grupie średnio 18,1 proc. udziału. Dalej uplasowały się główne anteny telewizji publicznej: TVP 1 z 17,1 proc. udziału i TVP 2 - 13,5 proc. Pierwszą piątkę zamyka TV Puls z udziałem 8,7 proc.

Nielsen Audience Measurement nie podaje na razie danych dla grupy komercyjnej DVB-T gdyż liczba gospodarstw domowych odbierających telewizję z naziemnych odbiorników cyfrowych jest jeszcze zbyt mała, by wyniki były miarodajne.

Średnia widownia Polsatu złożona z osób, które odbierają tylko DVB-T (a więc nie mają dostępu do platform satelitarnych i sieci kablowych ani telewizji analogowej) wyniosła w marcu prawie 75 tys. osób - to kilkanaście razy mniej niż w pomiarach dla całego rynku.
W ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) nadają obecnie w Polsce trzy multipleksy, z których można odbierać programy 17 stacji. Dostęp do sygnału MUX 1 ma ok. 15 proc. mieszkańców kraju (co nie znaczy, że wszyscy oni ten sygnał rzeczywiście odbierają).

Dane: Nielsen Audience Measurement. informuje: Press
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający