Cyfrowy Polsat rozmawia o kupnie udziałów w eobuwie.pl

Cyfrowy Polsat rozpoczął rozmowy na temat kupna 10% udziałów, w ramach inwestycji typu pre-IPO za kwotę 500 mln zł, w spółce eobuwie.pl S.A., w której większościowym udziałowcem jest CCC S.A.

Cyfrowy Polsat podpisał z CCC oraz drugim inwestorem dokument zawierający podsumowanie najważniejszych warunków ewentualnej inwestycji.

Warunki przewidują przyznanie Cyfrowemu Polsatowi oraz drugiemu inwestorowi wyłączności na prowadzenie negocjacji do dnia 31 marca 2021 r., w trakcie których planowane jest zakończenie badania due diligence spółki eobuwie.pl. CP oczekuje, że w razie podjęcia finalnej decyzji o wejściu w inwestycję, co będzie wymagało odpowiednich zgód korporacyjnych, do tego dnia zostanie podpisana ostateczna umowa, określająca m.in. szczegółowe parametry i zasady corporate governance inwestycji.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki spółki eobuwie.pl i dynamicznie rozwijający się segment rynkowy, w którym działa eobuwie.pl, zarząd Cyfrowego Polsatu uważa, że ewentualna inwestycja ma szansę wygenerować atrakcyjną stopę zwrotu, pozwalając jednocześnie spółkom z Grupy CP pozyskać kompetencje w budowaniu i rozwoju działalności w obszarze e-commerce, który stanowi naturalną ścieżkę rozwoju po nabyciu Grupy Interia.pl.

 

 

Facebook Comments