Dzień Disneya po raz piąty w Polsacie (wideo)

Święto kina, czyli cały dzień niezapomnianych produkcji Disneya, ponownie w Poniedziałek Wielkanocny na antenie Polsatu.

„Zaplątani” (godz. 06:50) – zarazem animacja i musical, szalona eskapada z przygodami i… włosami, mnóstwem magicznych włosów. Ta pełna ciepła i humoru nowa wersja baśniowej opowieści prezentuje jedną z najpopularniejszych Księżniczek Disneya. Roszpunka jest odważna i niezależna i stanowi wzór do naśladowania. Ale jej historia nie byłaby kompletna bez zaradnego, sprytnego i przystojnego łotrzyka, Flynna oraz… jego konia, którzy stają się dla rezolutnej Roszpunki przepustką do wolności.

„I żyli długo i zaplątani” (godz. 09:00) – animowana, sześciominutowa kontynuacja hitu Walt Disney Animation Studios Zaplątani. Krótko mówiąc, królestwo przygotowuje się do królewskiego ślubu Roszpunki i Flynna. Ale kameleon Pascal i koń Maximus tracą obrączki i ruszają na zwariowane poszukiwania, aby je odzyskać.

„Ratatuj” (godz. 09:15) – animacja, uhonorowana Oscarem® jako Najlepszy film roku. Hit studia Pixar, który w dowcipny sposób dowodzi, że gotować każdy może, lecz tylko nieliczni nieustraszeni będą mistrzami. W Paryżu, sławnej stolicy Francji, świetnym szefem kuchni pragnie zostać… szczur o imieniu Remy.

„Vaiana: Skarb oceanu” (godz. 11:45) – animowana opowieść o przygodach walecznej polinezyjskiej księżniczki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im spotkań z ogromnymi potworami i innych niebezpiecznych wyzwań. Nigdy nie należy poddawać się, nawet w największych opałach.

„Zwierzogród” (godz. 14:00) – komediowo-przygodowa animacja, pochodząca z Walt Disney Animation Studios, a osadzona w nowoczesnej metropolii ssaków o nazwie Zwierzogród. Zdeterminowana, aby się wykazać, funkcjonariuszka Judy Hopps, pierwszy króliczek w policji tego miasta, w swojej pierwszej sprawie podejmuje się rozwiązać zagadkę kryminalną – nawet jeśli oznacza to współpracę z oszustem-lisem Nickiem Bajerem. Każdy może być, kim zechce.

„Księga dżungli” (godz. 16:25) – film przygodowy, nagrodzony Oscarem®. W reżyserii Jona Favreau (Iron Man), na podstawie ponadczasowych opowieści Rudyarda Kiplinga i inspirowana klasycznym filmem animowanym Disneya, Księga dżungli z 2016 roku to zupełnie nowe epickie widowisko o Mowglim, chłopcu wychowanym przez rodzinę wilków. Zagrożenie ze strony tygrysa Shere Khana zmusza go do ucieczki z dżungli i chłopiec wyrusza w podróż, podczas której pomagają mu przetrwać pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo.

Zwieńczeniem tego dnia będzie wyjątkowy koncert „100 lat Disneya” (godz. 20:00). Na scenie wystąpią m.in.: Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo, Igor Herbut. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje z takich filmów Disneya, jak: „Kraina lodu”, „Aladyn”, „Król Lew” czy „Piękna i Bestia”. Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

Facebook Comments