Grupa Polsat Plus zainwestuje w rozwój centrum rehabilitacji pocovidowej

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat Plus przeznaczyli już ponad 50 milionów złotych na wsparcie społeczeństwa i służby zdrowia podczas walki z pandemią koronawirusa. Teraz Grupa Polsat Plus planuje stworzenie nowoczesnego centrum rehabilitacji pocovidowej.

 

„Przez całą pandemię podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu wsparcie mieszkańców Polski w przetrwaniu i radzeniu sobie w tym bardzo trudnym czasie. Widzimy wszyscy, że obecnie pandemia przycichła, wydaje się wręcz, że może jej nie ma, choć wielu prognozuje, że przed nami czwarta fala. Jednak to, co na pewno pozostało to skutki Covid-19 u tysięcy osób – które wiele tygodni czy miesięcy odczuwają negatywne efekty tej choroby – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Stąd nasza decyzja, żeby w kolejnym etapie wsparcia społeczeństwa, stworzyć coś, co pomoże radzić sobie już nie tylko z samą pandemią, ale przede wszystkim jej skutkami” – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus, Grupa Polsat Plus.

W ramach planowanego centrum, Grupa przy współpracy ze specjalistami z wielu obszarów medycyny, stworzy możliwości rehabilitacji dla ozdrowieńców z całej Polski.

„Jestem lekarzem i wiem, jak bardzo wiele osób potrzebuje pomocy już po przejściu Covid-19. Zatrudnimy możliwie najlepszych ekspertów, lekarzy i rehabilitantów, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach. Wierzę, że uda nam się pomóc jak największej liczbie osób, dzięki czemu będą mogły wrócić do normalnego życia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej” – mówi Emil Jędrzejewski, lekarz chirurg, szef planowanego centrum.

Facebook Comments