Hitowy serial „Obserwowani” od 5 czerwca na antenie Czwórki

Jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat „Obserwowani” wkracza do ogólnodostępnej telewizji. Produkcję widzowie Czwórki zobaczą już 5 czerwca.

Shaun Emery (Callum Turner), żołnierz skazany za zabicie jeńca w Afganistanie, wychodzi z więzienia po głośnej rozprawie apelacyjnej, podczas której jego adwokat podważa kluczowy dowód, jakim było nagranie z kamery taktycznej. Wieczorem Shaun świętuje z przyjaciółmi i nie może się doczekać następnego dnia, który ma spędzić z córeczką, ale jego plany zostają brutalnie przekreślone, gdy policja dostaje pewne nagranie z miejskiego monitoringu. Emery zostaje aresztowany i znów musi walczyć o wolność. Śledztwo w jego sprawie prowadzi ambitna komisarz Rachel Carey (Holliday Grainger), która trafia na trop wielopoziomowego spisku, w jakim niezwykle skutecznym narzędziem okazują się zmanipulowane materiały wideo i fake newsy.

Serial – w oryginale zatytułowany „The Capture” – powstał w 2019 roku dla BBC, a jego reżyserem, scenarzystą i współproducentem jest laureat nagrody BAFTA Ben Chanan, twórca m.in. takich seriali, jak znakomity „Zaginiony”, „Cyberszantaż” czy „Upadek królestwa”.

„Obserwowani” od 5 czerwca w sobotę od godz. 20:00 (2 odcinki) w Czwórce.

Facebook Comments