IPLA powiększa swoją bibliotekę filmową o kolejne tytuły

Do oferty IPLI dołączają kolejne produkcje filmowe – „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Miłość jest wszystkim”, „Zabawa zabawa”, „53 wojny” oraz „Kursk”.

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” w IPLI od 25 maja

Ciąg dalszy przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów kultowych komedii „Kogel Mogel”. Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy.

„Zabawa zabawa” w IPLI od 28 maja

Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet będących w różnych fazach uzależnienia od alkoholu. Są one opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. W rolach głównych występują: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska, a towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk.

„Miłość jest wszystkim” w IPLI od 24 maja

To historia ku pokrzepieniu serc. Komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Przygotowania do nich to prawdziwy chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń, a czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują m.in.: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota.

„53 wojny” 

Film w reżyserii Ewy Bukowskiej inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze… W rolach głównych występują Magdalena Popławska i Michał Żurawski.

„Kursk” w IPLI od 24 maja

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i historią rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem atomowym, który zatonął 12 sierpnia 2000 roku w trakcie wielkich manewrów floty na Morzu Barentsa. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin (Léa Seydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth).

Filmy będą dostępne w cenie 10 zł.

Facebook Comments