Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający w Eleven Sports Polska. Pierwszy wywiad po nabyciu udziałów przez Polsat

Zapraszamy do lektury wywiadu z Krzysztofem Świergielem – *dyrektorem zarządzającym Eleven Sports w Polsce. Naszego rozmówce zapytaliśmy m.in. o współpracę Polsat-Eleven w kwestii posiadanych praw sportowych oraz redakcji.

Telewizja Polsat zostaje udziałowcem polskiej spółki Eleven Sports Network. Tej informacji nikt się nie spodziewał. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na taki ruch?

W ciągu niespełna trzech lat stworzyliśmy stację, która wywalczyła sobie stabilną pozycję na rynku oraz osiągnęła ambitne cele finansowe i operacyjne. Nie zamierzamy jednak osiadać na laurach. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Polsatem będziemy w stanie utrzymać szybkie tempo wzrostu oraz nadal rozwijać firmę i kanały, co jest priorytetem obu wspólników.

Temat wywołał ogromną burzę w Internecie. Na samym początku wielu użytkowników „wieszczyło”, że kanały Eleven Sports zostaną wycofane z oferty nc+ (np. po zakończeniu umowy) – największego konkurenta Cyfrowego Polsatu. Jak Pan to skomentuje?

Mamy ważną, wieloletnią umowę z nc+ i zamierzamy ją respektować (podobnie jak inne umowy z operatorami). Ponadto celem obydwu wspólników jest rozwój Eleven Sports i dalsze poszerzanie dystrybucji kanałów tej stacji.

Kolejny temat poruszany przez internatów to kwestia obu redakcji. Czy w najbliższym czasie dojdzie do bliższej współpracy Polsatu Sport z Eleven i dziennikarze Eleven Sports będą komentować np. Ligę Mistrzów/Europy w kanałach Polsatu i na odwrót?

Nasza spółka będzie działała na dotychczasowych zasadach. Obydwie redakcje, Eleven Sports i Polsatu, mają w swojej stajni świetnych dziennikarzy, więc współpraca będzie możliwa, choć nasza redakcja pod kierownictwem Patryka Mirosławskiego pozostaje całkowicie niezależna.

Czyli Patryk Mirosławski pozostanie redaktorem naczelnym stacji?

Tak. Patryk Mirosławski pełni jedną z kluczowych funkcji w Eleven Sports i pozostanie na tym stanowisku, aby pracować nad dalszym rozwojem stacji.

A jest szansa na wymianę praw pomiędzy nadawcami? Np. wybrane mecze Ligi Europy w stacjach Eleven, a część spotkań np. LaLigi czy Bundesligi w kanałach Polsat Sport?

Będziemy robić wszystko, co będzie dobre dla rozwoju spółki Eleven, przy czym strategia programowa naszych kanałów nie zmienia się.

Niedługo przetarg na transmisję polskiej Ekstraklasy. Rozumiem, że sojusz Polsat-Eleven będzie walczył o te prawa?

Dobrą praktyką biznesową w naszej branży jest niekomentowanie przyszłych przetargów.

Czytelnicy naszego serwisu nie wybaczyli by nam, gdybyśmy nie zapytali o obecność kanału Eleven Sports 4 w Cyfrowym Polsacie. Kiedy może się pojawić? Może Pan coś ujawnić w tej kwestii?

O ewentualnej szerszej dostępności kanału jak zwykle będziemy informować osobnym komunikatem.

* W związku z transakcją zostanie powołany nowy zarząd Eleven Sports Network, w którym Krzysztof Świergiel będzie pełnił funkcję CEO.

Foto: Eleven Sports

Facebook Comments