Krzysztof Wyrzykowski dołączył do Polsatu Sport

Jeden z najbardziej doświadczonych i popularnych polskich sprawozdawców sportowych – Krzysztof Wyrzykowski dołączył do redakcji Polsatu Sport.

Telewizja Polsat rozpoczęła transmisje zawodów biathlonowych w 2014 roku i od tamtej pory konsekwentnie promuje tę dyscyplinę w Polsce. Oprócz Pucharu Świata w sportowych kanałach Polsatu goszczą też Mistrzostwa Świata i Europy, imprezy młodzieżowe oraz zawody biathlonowe w sezonie letnim.

W sezonie 2014/2015 widzowie Polsatu Sport byli świadkami zdobycia przez Weronikę Nowakowską srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Świata w Kontiolahti. W 2018 roku Nowakowska zasiliła skład komentatorski Telewizji Polsat, a już w sobotę 30 listopada o 13:10 w Polsacie Sport Extra obok niej przy mikrofonie zadebiutuje Krzysztof Wyrzykowski.

Krzysztof Wyrzykowski z mediami związany jest od 1971 roku. Karierę zaczął w Telewizji Polskiej. W latach 80. wyjechał do Francji, gdzie pracował w dzienniku sportowym L’Equipe. Na co dzień mieszka w Paryżu, co nie przeszkodziło mu w stworzeniu z Tomaszem Jarońskim popularnego duetu, który w ostatnich latach komentował zawody biathlonowe i kolarskie dla Eurosportu.

Oprócz zawodów biathlonowych Krzysztof Wyrzykowski będzie komentował w Polsacie Sport także kolarstwo. Od wielu lat stacja pokazuje między innymi Tour de Romandie, Tour de Suisse oraz kolarskie klasyki.

Facebook Comments