Liga Mistrzów w hokeju na lodzie w stacjach Polsatu

Mecze hokejowej Ligi Mistrzów widzowie będą mogli śledzić tylko na sportowych antenach Polsatu. Spotkania skomentują m.in. Mariusz Czerkawski, Grzegorz Michalewski i Tomasz Włodarczyk.

Faza grupowa hokejowej Ligi Mistrzów wystartuje już w najbliższy czwartek. 32 drużyny z 13 europejskich lig będzie rywalizować w ośmiu, czterozespołowych grupach. Do środy, 16 października zostanie rozegranych 6 kolejek spotkań. Zwycięzcy i drużyny z drugiego miejsca z każdej z grup awansują do fazy pucharowej, która rozpocznie się 12 listopada. Finał Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie już 4 lutego. Obrońcą tytułu jest szwedzkie Frölunda Indians.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu wystąpi GKS Tychy. Mistrz Polski zmierzy się w grupie F z aktualnym mistrzem Niemiec – Adler Mannheim (w jego barwach gra m.in. Mathias Płachta, syn Jacka Płachty, byłego reprezentanta Polski i selekcjonera Reprezentacji Polski w latach 2014-2017), wicemistrzem Austrii – Vienna Capitals oraz wicemistrzem Szwecji – Djurgarden Sztokholm. W barwach ostatniego z wymienionych zespołów w latach 1991-1994 grał jeden z najbardziej znanych polskich hokeistów – Mariusz Czerkawski i to właśnie stąd wyruszył na podbój NHL. W rozgrywkach hokejowej Ligi Mistrzów oprócz zespołu Mistrza Polski zobaczymy także dwóch reprezentantów Polski. W barwach Belfast Giants zagra Patryk Wronka, a w drużynie Ocelari Triniec – Aron Chmielewski.

Transmisja pierwszego meczu GKS-u Tychy z Djurdagens Sztokholm już w piątek, 30 sierpnia od godziny 20:00 na antenie Polsatu Sport. Spotkanie skomentują Grzegorz Michalewski i Mariusz Czerkawski. Studio przedmeczowe od godziny 19:30 poprowadzi Tomasz Włodarczyk. Jego gościem będzie Alan Łyszczarczyk, reprezentant Polski, który podpisał kontrakt z Fort Wayne Komets z amerykańskiej ligi ECHL. Przed sezonem będzie testowany przez zespół Chicago Wolves, grający w lidze AHL ściśle współpracując z Vegas Golden Knights – klubem występującym w najlepszej hokejowej lidze świata, NHL.

Mecze Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie skomentują również Tomasz Włodarczyk i Mariusz Hawryszczuk, a wśród ekspertów zobaczymy Marcina Ćwikłę, Krzysztofa Zapałę i Tomasza Wołkowicza.

Wszystkie mecze Mistrza Polski oraz wybrane mecze poszczególnych kolejek widzowie będą mogli zobaczyć tylko na sportowych antenach Polsatu.

Facebook Comments