MŚ w piłce ręcznej kobiet na antenach Polsatu (akt.)

Telewizja Polsat pokaże transmisje z Mistrzostw Świata kobiet 2021 w Hiszpanii – czytamy na stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Turniej rozpocznie się 3 grudnia.

W rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny na świecie udział weźmie reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Arne Senstada. Polki rywalizację w turnieju rozpoczną 4 grudnia od starcia z Serbią. Następnie zmierzą się z Rosją i Kamerunem.

Aktualizacja (22.11.2021 r.) Komunikat Telewizji Polsat o nabyciu praw

Telewizja Polsat pozyskała prawa do transmitowania i pokaże 25. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, które odbędą się w dniach 2 – 19 grudnia bieżącego roku. Mundial szczypiornistek w Hiszpanii będzie pierwszym, na którym zagrają aż 32 drużyny, a jedną z nich będzie Reprezentacja Polski.

Podczas 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet rozegranych zostanie ponad sto spotkań, a ich transmisje dostępne będą w kanałach sportowych Telewizji Polsat. Mecze Polek dodatkowo oglądać będzie można w obecnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsacie. Telewizja Polsat zaplanowała rozbudowany program studyjny w dniu otwarcia turnieju oraz w dniu meczu finałowego. Przy obsłudze mistrzostw pracować będzie kilkudziesięcioosobowy zespół. Mecze Polek skomentuje Tomasz Włodarczyk, a reporter Szymon Rojek towarzyszy Reprezentacji Polski już podczas zgrupowania poprzedzającego turniej.

Reprezentacja Polski w turnieju znalazła się dzięki jednej z trzech tak zwanych dzikich kart, przyznanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej. Będzie to siedemnasty występ Biało-Czerwonych na mundialu. Najbliżej medalu były w latach 2013 i 2015, gdy kończyły turniej na czwartym miejscu. W tegorocznej edycji Polki trafiły do grupy B, a ich rywalkami będą wicemistrzynie olimpijskie – Rosjanki oraz Serbki i Kamerunki. Dwa ostatnie zespoły, podobnie jak polski, nie startowały na igrzyskach w Tokio. Serbki w swoich czterech dotychczasowych występach mundialowych zdobyły jeden medal (srebro 2013). Dla Kamerunu będzie to dopiero trzecia szansa na krążek mistrzostw świata. Grupa B swoje mecze rozegra w dniach 3-7 grudnia.

W fazie preeliminacyjnej tegorocznych mistrzostw drużyny zostały podzielone na 8 czterozespołowych grup. Z każdej z nich trzy najlepsze reprezentacje awansują do fazy głównej. W niej rywalizacja toczyć się będzie w 4 grupach liczących po sześć zespołów. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w ćwierćfinałach. Gospodarzami 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet będą miasta Castelló de la Plana, Granollers, Torrevieja i Llíria. W tym ostatnim swoje mecze fazy preeliminacyjnej rozgrywać będą Polki.

Facebook Comments