Niedzielny finał Plusligi w Polsacie Sport hitem sportowego tygodnia

Drugi mecz finałowy Plusligi siatkarzy, który Polsat Sport transmitował w niedzielę 18 kwietnia był najchętniej oglądaną transmisją sportową minionego tygodnia.

Do finału Plusligi siatkarzy w tym roku awansowały Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. I to właśnie ten drugi zespół był faworytem rywalizacji, ponieważ w ostatnich latach regularnie walczył o Mistrzostwo Polski, a niedawno awansował też do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Już pierwszy mecz obydwu drużyn (14.04) cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, ale to niedzielna (18.04) odsłona rywalizacji okazała się prawdziwym telewizyjnym hitem, który w Polsacie Sport śledziły średnio 292 000 widzów. To bezsprzecznie najlepszy wynik nie tylko tego dnia, ale także całego minionego tygodnia we wszystkich kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Mecz zespołów z Jastrzębia-Zdroju i Kędzierzyna-Koźla zostawił w pokonanym polu miedzy innymi sobotnią transmisję piłkarskiej Ekstraklasy dostępną w naziemnej telewizji cyfrowej czy niezwykle emocjonujący niedzielny wyścig Formuły 1.

Widzowie, którzy w niedzielny wieczór wybrali Polsat Sport nie mogli czuć się zawiedzeni, bowiem finałowa rywalizacja Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY dostarczyła ogromnych emocji i raz jeszcze dowiodła, że sport jest nieprzewidywalny. Mistrzem Polski został Jastrzębski Węgiel, dla którego to dopiero drugi taki wyczyn w kilkudziesięcioletniej historii tego klubu.

Wyłonienie siatkarskiego Mistrza Polski nie kończy klubowego sezonu siatkarskiego. Na krajowych parkietach trwa jeszcze walka o brązowy medal Plusligi, a decydujący mecz PGE Skry Bełchatów z Vervą Warszawa Orlen Paliwa odbędzie się w środę 21 kwietnia. Z kolei w Orlen Lidze siatkarek otwarta pozostaje zarówno sprawa mistrzostwa, jak i najniższego stopnia podium. Decydujące mecze o brąz ekip ŁKS Commercecon Łódź i E. Leclerc Moya Radomka Radom oraz o złoto pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police i Developresem SkyRes Rzeszów zaplanowane są na wtorek 20 kwietnia na godziny 17:30 i 20:30 w Polsacie Sport.

Także dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla sezon jeszcze trwa, ponieważ 1 maja Grupa Azoty ZAKSA wystąpi w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tego samego dnia w Lidze Mistrzyń o triumf walczyć będzie włoskie A. Carraro Imoco Conegliano, którego gwiazdą jest Polka Joanna Wołosz. Transmisje z finałów Champions League przeprowadzi Polsat Sport, który do Włoch wysyła kilkunastoosobowy zespół dziennikarzy, reporterów i komentatorów.

Dane: NAM / foto: Polsat

Facebook Comments