„Nokaut” – nowy serial komediowy, emisja w Szóstce i Czwórce

W marcu na antenach Szóstki i Czwórki zadebiutuje polski serial komediowy „Nokaut”, opowiadający o perypetiach pracowników firmy telemarketingowej i ich klientów.

W każdym odcinku humorystyczne scenki z życia biurowego sprzedawców przeplatane są barwnymi, pełnymi emocji historiami potencjalnych nabywców, rozgrywającymi się równolegle i w retrospekcjach.

Codziennym wyzwaniom zawodowym sprzedawców towarzyszą biurowe i towarzyskie intrygi oraz niekończący się remont, którego wykonawcy to dwaj opieszali fachowcy, grani przez Roberta Motykę z kabaretu Paranienormalni i również związanego z tą formacją aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego – Bogusława Kudłka, znanego m.in. z hitu Czwórki „Policjantki i Policjanci”.

Główni bohaterowie serialu:

* Breżniew (Aleksander Janiszewski) – stary wyjadacz telemarketingu, znający wszystkie sztuczki, uwielbia się chełpić, że zna sposób na każdego. Entuzjasta kapitalizmu i wolnego rynku. Szczwany lis, mitoman i erotoman-gawędziarz. Pozuje na samca alfa i lubi udowadniać swoją przewagę, starannie skrywając fakt, że w domu jest całkowicie pod pantoflem żony. Interesują go pieniądze, bo one interesują jego żonę.

* Wiśnia (Konrad Marszałek) – nieśmiały, naiwny i nieporadny życiowo student. Pochodzi ze wsi Moskwa, marzy o akceptacji Breżniewa i zwróceniu na siebie uwagi Czarnej. Jest otwarty, chętnie się uczy i stara się nikogo nie urazić, jednak jego częste odwołania do lektur i książkowe cytaty wprowadzają z zakłopotanie jego zdecydowanie niewyrobionych literacko kolegów. Jeździ komunikacją miejską i zbiera pieniądze na upragnionego golfa.

* Szpila (Agata Skórska) Biurowa żmija, ambitna korpo-feministka, rozwiedziona matka nastoletniej córki, nieznosząca mężczyzn. Bardzo dba o swoją reputację i to co się o niej myśli i mówi. Absolutnie fałszywa – aktorka, która bez zmrużenia oka potrafi wcielić się w każdą rolę. Uwielbia jątrzyć, kłamać, mącić, pluć jadem i manipulować. Marzy o wygryzieniu najlepszego pracownika – Breżniewa i ulubienicy Szefa – Czarnej.

* Agacińska (Daria Brudnias) Pogodny freak, rezolutna, samodzielna dziewczyna na życiowym zakręcie, która wpadła tu „tylko na chwilę”. Ekologicznie i pozytywnie zakręcona, zamiast mięsa woli tofu, kocha Ziemię, zwierzęta i energię odnawialną. Żyje w swoim świecie, starając się nie wadzić nikomu. Wieczna optymistka z oryginalnymi pomysłami i poczuciem humoru. Uwielbia podróże.

* Czarna (Kamila Boruta) Biurowy anioł i obiekt westchnień, atrakcyjna asystentka Szefa. Bardzo chciałaby dobrze wykonywać swoją pracę i żeby wszyscy ją lubili. Miła, wdzięczna i wrażliwa, choć może wydawać się uroczo głupiutka, pozory mogą mylić. Ma jedną słabość: parcie na szkło – chciałaby być aktorką lub gwiazdą Internetu.

* Kierownik Wacek (Bogusław Kudłek) „Król Pragi”, robotnik i człowiek wybitnie nieskomplikowany. Nie rozumie żadnego dowcipu oprócz swojego własnego. Którego z kolei nie rozumieją inni. Nie zna pojęcia „ironia” oraz „poprawność polityczna”. Żonaty z Teresą, siostrą Marka. Sam uważa się za brygadzistę – jego brygada to on i jego szwagier Marek – ale każe nazywać się kierownikiem. Czuje się w obowiązku tłumaczyć świat Markowi. Cały czas kombinuje jak tu robić, żeby nic nie robić, oprócz dobrego wrażenia, a przy tym demoralizuje Marka.

* Piękny Marek (Robert Motyka) – polski hydraulik, metroseksualny szwagier Wacka. Entuzjasta odnowy biologicznej. Wzdychają do niego kobiety, w facetach powoduje kompleksy, jest absolutnie bezrefleksyjnie głupi i jednocześnie ujmujący. Swojego kierownika traktuje jak przewodnika duchowego. To w końcu on mu załatwił tę robotę. Daje się demoralizować i uczy lenistwa.

Serial „Nokuat” od 3 marca o godz. 14:00 w Szóstce i od 5 marca o 21:00 w Czwórce.

Facebook Comments