Piłkarska Roshn Saudi League przez 2 lata w kanałach Polsatu

Telewizja Polsat nabyła na wyłączność prawa do transmisji piłkarskiej Roshn Saudi League, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Arabii Saudyjskiej.

W ostatnich miesiącach liga arabska notuje gigantyczny wzrost popularności za sprawą hitowych transferów, które zapoczątkował pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów UEFA – Cristiano Ronaldo. W bieżącym sezonie Roshn Saudi League rywalizują także Grzegorz Krychowiak i były selekcjoner Reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz.

Już w piątek, 18 sierpnia o godzinie 20:00 widzowie Polsatu Sport Premium 2 zobaczą mecz Al-Nassr Cristiano Ronaldo i Sadio Mane z Al-Taawoun. Z kolei w sobotę, 19 sierpnia o godz. 20:00 Polsat Sport Premium PPV 4 pokaże starcie Al-Ittihad Karima Benzemy i N’Golo Kante z Al-Tai.

Docelowo kanały sportowe Polsatu będą pokazywały na żywo po 3 mecze z ligowej kolejki. Sezon 2023/2024 jest już 49. w historii Roshn Saudi League. Rozgrywki wystartowały w sierpniu i potrwają do maja, a o tytuł mistrza rywalizuje 18 klubów. Rekordzistą pod względem liczby zdobytych tytułów jest Al-Hilal, który sięgał po trofeum najlepszej drużyny aż 18-krotnie, a 15 razy zostawał wicemistrzem. Po 9 tytułów mają na koncie Al-Ittihad i Al-Nassr.

Facebook Comments