Piotr Witwicki pełnomocnikiem zarządu Interii ds. informacji i publicystyki

Piotr Witwicki, koordynator Polsatnews.pl i dziennikarz Telewizji Polsat obejmuje nową, dodatkową funkcję Pełnomocnika Zarządu Interii ds. informacji i publicystyki.

„Piotr jest jednym z najlepszych dziennikarzy w moim zespole i jednocześnie świetnie wywiązuje się z zadania jakie przed nim postawiłam, czyli rozwoju Polsatnews.pl. Teraz nasz kolejny cel to wzmocnienie współpracy redakcyjnej serwisów informacyjnych Interii i Polsatu. Jestem przekonana, że wspólnie z Interią będziemy liderem informacji w Polsce” – powiedziała Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystki Grupy Polsat.

Piotr Witwicki jest związany z Telewizją Polsat od 2008 roku, gdy dołączył do zespołu powstającego wówczas Polsat News.  W 2019 roku został Koordynatorem Polsatnews.pl, podlega bezpośrednio Dorocie Gawryluk, która jest odpowiedzialna za całość obszaru informacji i publicystki w Grupie Polsat.

„Cieszę się, że będę mógł współpracować z dziennikarzami Interii. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy najlepsze, najciekawsze i najbardziej wiarygodne źródła informacji w polskim internecie. To na pewno duże i niełatwe wyzwanie, ale zamierzamy zostać numerem jeden wśród portali informacyjnych w Polsce” – powiedział Piotr Witwicki.

Interia i Polsat będą zacieśniały współpracę redakcyjną, wzajemnie korzystając ze swoich materiałów informacyjnych, w tym z produkcji wideo i telewizyjnych.

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo pracował jako producent w TVN (2005-2007), następnie przez rok był dziennikarzem TVP. Od 2008 roku związany z Telewizją Polsat.

W 2015 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Petarda”.

Foto: Polsat

Facebook Comments