Plus poszerza zasięg Internetu mobilnego i światłowodu

Plus rozszerza zasięg sieci 5G, 5G Ultra oraz światłowodu. W zasięgu 5G Plusa są już 23 miliony mieszkańców Polski, a z jeszcze szybszego 5G Ultra może korzystać 6 milionów osób we wszystkich województwach.

Internet w Plusie to:

  • 5G: 23 mln osób w zasięgu,
  • 5G Ultra: 6 mln osób w zasięgu,
  • Plus Światłowód: 13 mln osób w zasięgu.

Dzięki blisko 3700 stacjom bazowym z Internetu 5G mogą korzystać już 23 miliony osób w 1150 mniejszych i większych miejscowościach we wszystkich województwach.

Plus przygotowuje się do dalszej rozbudowy sieci 5G, aby zapewnić użytkownikom usługę o jak najlepszych parametrach. W najbliższych miesiącach, dzięki planowanej agregacji pasma C z dotychczasowymi zasobami radiowymi, użytkownicy zyskają dostęp do Internetu mobilnego z maksymalną prędkością technologiczną do 2 Gb/s. Wzrost prędkości oraz zwiększenie pojemności sieci jeszcze bardziej podniosą jakość oferowanych usług.

Technologia 5G Ultra jest obecnie dostępna w 257 mniejszych i większych miejscowościach na terenie całego kraju. Aktualnie 5G Ultra obsługuje blisko 1000 stacji.

Aktualnie w zasięgu światłowodu od Plusa jest już ponad 6 milionów domów i mieszkań, czyli 13 milionów mieszkańców Polski we wszystkich województwach.

Facebook Comments