Polsat chwali się wynikami oglądalności w święta

Telewizja Polsat była liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-59 przez trzy dni świąt Bożego Narodzenia, a Wigilię wygrał również w grupie 4+.

Ponad 1,5 mln widzów zasiadło do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat i Polsat News dźwiękach najpiękniejszych kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. Wielkie Kolędowanie – koncert, który odbył się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, uzyskał udziały na poziomie 18% wśród wszystkich oglądających oraz 18,2% w grupie 16-59.

Dzięki filmowi „Kevin sam w domu” Wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Polsatu. W sobotni wieczór brawurowe starcie tego nadzwyczaj przedsiębiorczego chłopca z wyjątkowo pechowymi włamywaczami podziwiało średnio prawie 4 mln widzów, a łącznie widownia wyniosła ponad 7 mln widzów (4+). W czasie emisji tego filmu Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: ponad 31% w grupie 4+ i 34,1% grupie 16-59.

W trakcie trzech świątecznych dni stacja osiągnęła średnio prawie 10% udziału w grupie komercyjnej i prawie 9% w grupie 4+.

Dane/ foto: Polsat

Facebook Comments