Polsat Games z programem o grach planszowych

W środę 13 listopada w Polsat Games wystartuje nowy program „PoGraMy”, który poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak.

„PoGraMy” to pierwszy program w Polsat Games, który będzie opowiadał nie o grach wideo, a o karciankach oraz planszówkach, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Ten sposób rozrywki rozwija wyobraźnię graczy i przyciąga zapaleńców, a nawet całe rodziny.

W programie pojawi się między innymi gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na słynnej prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli „Talisman. Magia i Miecz”. Widzowie poznają też „gry bez prądu” dopiero budujące swoją popularność, jak np. „Brass”, w której gracze zmieniają się w rekinów biznesu, chcących dorobić się na owocach Rewolucji Przemysłowej.

„PoGraMy” poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę.

Tego dnia wystartuje również nowe pasmo „Premierowe Środy”, w którym widzowie zobaczą co tydzień nowe odcinki najpopularniejszych audycji z pogranicza rozrywki i publicystyki. Już od godziny 19:00 – na żywo ze studia Polsat Games – magazyn „Faux Paux” duetu Radek Nałęcz i Tadeusz Zieliński. O 20:00 autorski program Remigiusza „Rocka” Maciaszka czyli „Rock w Grach”. Pół godziny później „Nowa Gra+” czyli recenzje najnowszych gier AAA. Pasmo „Premierowe Środy” o 21:00 zamknie nowość – „PoGraMy”, czyli prezentacje gier bez prądu.

Facebook Comments