Polsat Sport liderem oglądalności kanałów sportowych w lipcu

Tenisowy Wimbledon i siatkarska Liga Narodów zelektryzowały polskich fanów sportu w lipcu. Dzięki temu Polsat Sport ponownie zasiadł w fotelu lidera oglądalności kanałów sportowych w Polsce.

Pierwsza połowa lipca bezsprzecznie należała natomiast do tenisa. Świetne występy Igi Świątek i Huberta Hurkacza w wielkoszlemowym Wimbledonie, sprawiły że widownia ich meczów liczona była w milionach. Udziały rynkowe Polsatu Sport w grupie wiekowej 4+ wyniosły 2,6%, a w grupie komercyjnej (16-59 lat) 2%. Druga połowa lipca należała do siatkarek i siatkarzy. Zarówno żeńska, jak i męska Reprezentacja Polski zakończyła Ligę Narodów zdobyczami medalowymi. Całkowity zasięg tych rozgrywek w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News wyniósł blisko 9 mln. widzów. Mecze turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy w Gdańsku, zakończonego triumfem Biało-Czerwonych, cieszyły się milionowym zainteresowaniem kibiców, podobnie jak starcia Polaków na Wimbledonie.

Od ponad dwudziestu lat budujemy markę najsilniejszego telewizyjnego kanału sportowego w Polsce, ale Polsat Sport to nie jest dzieło skończone. Wszyscy znają nasze fundamenty w postaci siatkówki, piłki nożnej, tenisa i sportów walki. Stale pracujemy jednak nad poszerzaniem naszej oferty programowej. Niedawno ogłosiliśmy zakup praw do pokazywania hokejowych mistrzostw świata z udziałem Biało-Czerwonych, a już jesienią naszych widzów czekają kolejne niespodzianki w postaci zupełnie nowych dyscyplin transmitowanych w kanałach sportowych Polsatu”– Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Od ponad dwóch lat Polsat Sport ściśle współpracuje z Interią Sport. Synergia tych redakcji zaowocowała najszybszym tempem rozwoju segmentu sportowego w polskim Internecie. W czerwcu i lipcu Sport.Interia.pl oraz Polsatsport.pl wspólnie zajęły w tym zestawieniu drugie miejsce, notując odpowiednio 7,9 oraz 7,6 milionów Realnych Użytkowników. Grupa Polsat Plus jest więc na najlepszej drodze, by jeszcze w tym roku zająć pozycję lidera wśród polskich portali sportowych.

Dane: NAM

Facebook Comments